banner1199

banner1197

AFAD teyakkuza geçirildi!

GÜNDEM 06.06.2014, 17:53 06.06.2014, 16:54
AFAD teyakkuza geçirildi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye genelinde devam eden yağışlar ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

ZONGULDAK VE EREĞLİ'DE 26 KİŞİ KURTARILDI

"Türkiye genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışlar sebebiyle Zonguldak merkez ve Ereğli'de meydana gelen selde 26 vatandaşımız kurtarıldı."

SAKARYA'DA MAHSUR KALAN 17 KİŞİ İÇİN TSK'DAN HELİKOPTER İSTENDİ

"Sakarya Geyve'de evlerinde mahsur kalan 17 vatandaşımızın tahliyesi için Genelkurmay Başkanlığı'na mesaj emri çekilerek bir helikopter görevlendirildi."

81 AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ TEYAKKUZA GEÇİRİLDİ

"Yurt genelindeki 11 AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ve 81 AFAD İl Müdürlüğü teyakkuza geçirildi. Türkiye genelinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışlar sebebiyle Zonguldak merkezde ve Ereğli'de meydana gelen selde 26 vatandaşımız, AFAD koordinasyonuyla teyakkuza geçirilen 28'i AFAD Arama Kurtarma, 57'si Ereğli İtfaiyesi, 4'ü Erdemir Arama Kurtarma personeli ve 20'si gönüllü olmak üzere 109 kişilik ekibin çalışmalarıyla kurtarıldı. Sakarya Geyve'de evlerinde mahsur kalan 17 vatandaşımızın tahliyesi için Genelkurmay Başkanlığı'na mesaj emri çekilerek bir helikopter görevlendirildi."

MAHSUR KALANLAR PALETLİ ARAÇLAR VE BOTLAR VASITASI İLE TAHLİYE EDİLİYOR

"Sakarya'nın Akyazı, Hendek, Karasu ve Karapürçek İlçelerinde sel baskınlarının meydana geldiği bilgisi alınmış olup olaya Sakarya AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nün, ilçe kaymakamlıkları ve belediyelerinin çalışmalarıyla müdahale edilmektedir. Mahsur kalan vatandaşlar AFAD koordinasyonunda arama kurtarma ekiplerince paletli araçlar ve botlar vasıtası ile tahliye edilmektedir. Düzce'de Ahmetçiler ve Melen Derelerinde su taşkını olduğu, il merkezinde bazı işyerlerinde su baskını yaşandığı AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'ne bildirilmiştir. Düzce-Akçakoca karayolunun dere taşması nedeniyle ulaşıma kapandığı, Dutlar Köyü mevkiinde kısmi yol çökmesi meydana geldiği bilgileri alınmıştır. Müdahale çalışmaları Düzce AFAD müdürlüğünün koordinasyonunda yeterli yerel kabiliyetlerle sürdürülmektedir. Ülke genelindeki yağışlar sonucunda ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı yurdun 11 noktasındaki AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü teyakkuza geçirilmiş olup 81 İl AFAD Müdürlüğü 3G teknolojisi ile bilgilendirilmiş ve harekete geçirilmiştir." DHA

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P