banner1199

banner1197

Aile Sosyal Destek Programı ASDEP personeli alımı başvuruları ne zaman başlayacak

İnternette çok kez araştırılan ASDEP'in açılımı belli oldu. ASDEP, Aile Sosyal Destek Programı anlamına geliyor. Peki ASDEP personel alımı ne zaman olacak? ASDEP personel alımı nasıl yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamayı bugün yaptı. İşte ayrıntılar

GÜNDEM 19.11.2019, 18:06 19.11.2019, 18:06
Aile Sosyal Destek Programı ASDEP personeli alımı başvuruları ne zaman başlayacak

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) için 1000 personel alınacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamayı bugün yaptı. Bu gelişmenin ardından "ASDEP nedir? sorusu sorulmaya başlandı ve başvuru tarihleri araştırılmaya başlandı.

ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır.

ASDEP BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başvurular ile ilgili "1000 Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız. 2 bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. 1000 işçi alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak." diye belirtti.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P