banner1199

banner1197

Akar'dan flaş açıklama

Madalya ve başarılı birlik ödül töreninde konuşan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, terör örgütünde ciddi kırılmaların olduğunu söyledi. Bakan Akar operasyonların süreceğini de vurguladı.

GÜNDEM 16.12.2018, 11:06 16.12.2018, 16:03

Genelkurmay Başkanlığında madalya ve başarılı birlik ödül töreni düzenlendi. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, törende dikkat çeken mesajlar verdi.

Bakan Akar tarafından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'e, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'e ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'a madalya ve beratları verildi. 

Törenin ikinci bölümünde ise TSK'da kendi kategorilerinde başarılı olan 29 birliğe şilt ve başarı plaketi takdim edildi.

Törende konuşma yapan Akar önemli açıklamalar yaptı, PKK'nın belinin kırıldığını söyledi.

Akar, konuşmasında "Mav i Vatan" vurgusu da yaptı. Denizlerde barış, iyi komşuluk ve dostluktan yana olduklarını belirten Akar "Uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve   menfaatlerimizden ödün vermeyeceğiz" dedi. 

Milli Savunma Bakanı, sözlerini şehitlere rahmet, gazilere şifa dilekleriyle tamamladı.

Öte yandan Millî Savunma Bakanı Akar, dün ve önceki gün 2017-2018 Faaliyet Yılı Değerlendirme Toplantısına da başkanlık etti. Toplatıya, Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ile 60 general ve amiral katıldı.

2 gün süren toplantılarda TSK'nın ulaştığı seviye ve bu seviyeyi daha da geliştirmek için alınması gereken tedbirler konuşuldu.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P