banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Akar'dan yeni yıl mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "yeni yıl" mesajı paylaştı. "Stratejik öneme sahip adımların atıldığını" ifade eden Akar, Libya ile yapılan mutabakatlara dikkat çekti. "TSK'nin niteliklerini daha da artıracağız." diyen Akar'ın mesajında FETÖ'yle mücadele vurgusu da öne çıktı.

GÜNDEM 31.12.2019, 16:17 31.12.2019, 16:17
Akar'dan yeni yıl mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  yayımladığı yeni yıl mesajında, yeni umut ve heyecanlarla 2020 yılına hazırlandıklarını belirtti.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatı'nı hatırlatan Akar, Suriye'nin kuzeyinde olduğu gibi Irak'ın kuzeyinde de Pençe operasyonları ile terör örgütlerine karşı mücadele edildiğini söyledi.

"Stratejik öneme sahip adımlar atıldı" diyen Hulisi Akar, Libya ile yapılan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması" ile "Güvenlik ve Askeri İş Birliği" mutabakat muhtıralarına işaret etti.

Akar, Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı olan Mavi Vatan tatbikatı da dahil olmak üzere Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri tarafından toplam 93 tatbikatın başarıyla icra edildiğini aktardı.

Hulusi Akar, "Garantör ülke olarak, uluslararası hukuk çerçevesinde, kendi haklarımızı da Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da korumaya devam edeceğiz." dedi.

Milli Savunma Bakanı, "TSK'nin şanlı üniformasını bir tek hainin dahi taşımaması için yeni bilgi ve belgeler doğrultusunda FETÖ ile mücadeleye devam edilecektir." mesajı verdi.

Akar, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar evlatları, bölgemize ve dünya barışına katkı sağlamaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, TSK'nin niteliklerini daha da artıracaklarına yürekten inandığını da vurguladı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P