banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Akar ve TSK komuta kademesinden üç kuvvetli kutlama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, yeni yıla kara, deniz ve hava birliklerine düzenledikleri sürpriz ziyaretlerle girdi. Suriye’nin sıfır noktasında "karacılar", Diyarbakır’da "havacılar" ve Trabzon'da "denizcilerle" bir araya gelen Akar "Sizin duruşunuz dosta güven düşmana korku veriyor." dedi.

GÜNDEM 01.01.2020, 16:28 01.01.2020, 16:28
Akar ve TSK komuta kademesinden üç kuvvetli kutlama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni yılna sınırd nöbet tutan askerimizle birlikte girdi. Sazlar çalındı, türküler söylendi, önemli mesajlar verildi.

Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte  ilk olarak Gaziantep’e gitti. Buradan sınırın sıfır noktasındaki Çıldıroba Üs Bölgesi'ne geçti.

Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nden sorumlu birliğin Müşterek Harekat Merkezi’nde faaliyetlere ilişkin brifing aldı. 

Akar ve TSK Komuta Kademesi'nin bir sonraki durağı Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığı oldu. Pars ve Atmaca filolarına ev sahipliği yapan üs komutanlığında komutanlarla bir araya geldi.

Akar’ın davetlisi olarak ziyaretlere eşlik eden ünlü sanatçı Esat Kabaklı da Mehmetçik ile bir araya geldi. Birliklerde mini birer konser veren Kabaklı, türkülerini "dünyanın en güzel ordusu" olarak nitelendirdiği Mehmetçik ile söyledi.

Son adres Trabzon oldu. Karadeniz Uyumu Harekatı'nı icra eden bahriyelileri ziyaret etti. TCG Yavuz fırkateynine çıkan Bakan Akar ve komutanlara köprü üstünde faaliyetlere ilişkin brifing verildi. Bahriyelilerle akşam yemeği yiyen Akar daha sonra personelle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da telefonda bahriyelilere hitap etti, yeni yıllarını kutladı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
11°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P