banner1199

banner1197

AKP iktidarı yangını söndürmedi yangından sanduka kaçırdı

GÜNDEM 25.02.2015, 10:37 25.02.2015, 10:49
AKP iktidarı yangını söndürmedi yangından sanduka kaçırdı

 Tayyip Erdoğan’ın başında bulunduğu AKP iktidarı, komşumuz Suriye’ye terör ihraç etti. Hem de ABD emperyalistlerinin güdümünde. Bırakalım uluslararası hukuku, her şeyden önce komşu hukukunu ayaklar altına aldılar, komşuya ihanet ettiler. Dünyanın gözü önünde teröristleri Türkiye topraklarında topladılar, eğittiler, silahlandırdılar. Sonra Suriye’de iç savaş çıkartıp, yüzbinleri bulan kardeşimizin kanına girdiler. Terör örgütlerini İstanbul’da toplayıp resim çektirdiler, böylece suçlarını görüntülü olarak kayda geçirdiler. Bu gerçekleri yedi iklimde duymayan ve bilmeyen yok.

SURİYE'NİN BAŞINA AÇIYAN BELA
TÜRKİYE’NİN BAŞINA AÇILAN BELADIR

Ve şimdi Tayyip Erdoğan yönetimi, kendi elleriyle kurduğu tablonun esiridir. O tabloda kendi ihraç ettiği terörle yüz yüze gelmiştir. Bu kanlı tablonun içinde kendi yarattığı belâlarla boğuşmaktadır. Bizi ilgilendiren yönü, güneyimizdeki terör belâsı, artık yalnız Suriye’nin değil, Türkiye’nin de başına sarılmıştır. AKP’nin Suriye düşmanlığının sonuçlarıyla karşı karşıyayız. Tayyip Erdoğanlar, komşunun evinde yangın çıkarttı. Şimdi alevler, bizim evimizin kapısını penceresini yalıyor.
Yaşamsal önemdeki saptamalar:
Suriye’nin başına açılan belâ, Türkiye’nin başına açılan belâdır.
Suriye düşmanlığı, Türkiye düşmanlığıdır.
Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.
Suriye’de barış, Türkiye’de barıştır.

SURİYE DÜŞMANLIĞINI DEĞİŞMEZ KOŞUL
KABUL EDERSENİZ...

Tayyip Erdoğanlar, sözümona Şam’da Emevi camisinde namaz kılacaklardı. Bırakalım namaz kılmayı Suriye’deki ecdadımızın sandıklarını Türkiye sınırına kaçırıp, türbesini bombalar hale düştüler.
Doğrudur, Suriye düşmanlığını değişmez koşul kabul edince, yapacağınız başka bir iş yoktur. Bunun sorumluluğu da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sırtına yıkılmıştır. TSK, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Korg. İsmail Hakkı Pekin komutanımızın dün Aydınlık’ta açıkladığı gibi, bu görevini başarıyla yerine getirdi. Zamanlama da, tehdidin güncelliği dikkate alınınca yerindeydi.

SURİYE’DEKİ YANGINI SÖNDÜRECEĞİZ
Köklü çözümü Vatan Partisi, milletimize sunuyor. Vatan Partisi’nin çözümü, yangından sanduka kaçırmak değil, komşudaki yangını söndürmektir.
Yangını Suriye düşmanlığı kundakladı. Bu durumda çözüm, Suriye dostluğundadır.
Vatan Partisi, daha Suriye’de iç savaş çıkartıldığı günlerde çözümü göstermişti. Şimdi o çözüm yaşamsal önemdedir. Hepsi üç sloganda özetleniyor:
Komşularla barış.
Komşularda barış
Yurtta barış.
Öncelikle Suriye ile barış kuracağız. Sağlam ve güvenilir bir barış!
Türkiye, komşusuna terör ihraç etmezse, komşuda barış olur, bu kadar basit. Oysa AKP iktidarı, teröristleri eğitmek için Anadolu bozkırının ortasında, Kırşehir’de okul açıyor. ABD ile imzalanan Eğit-Donat Protokolü, Türkiye’nin başına yeni belâlar açacaktır.
Yarın, Süleyman Şah türbesini bombalamaya benzeyen uygulamalar da durumu kurtarmaz. Suriye’de yangını körükleyen AKP iktidarı, Türkiye’ye kan ve ateşten başka bir miras bırakmıyor.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNDE
SAYGI DURUŞU

Vatan Partisi’nin önderliğinde kurulacak Millî Hükümet, Suriye ile hem güvenlik hem de ekonomi alanında işbirliği yapacaktır. Irak, Suriye ve Azerbaycan da bu işbirliğine katılmak için hazırlar.
Vatan Partisi, milletimize söz veriyor: Suriye, Irak ve İran ile işbirliği yaparak, bölgemizdeki bölücü ve yobaz terörüne son vereceğiz.
Süleyman Şah türbesini eski yerinde güvenle açacak çözüm budur.
Millî Hükümet kurulunca, Süleyman Şah türbesinde dostumuz Beşer Esat’la birlikte saygı duruşunda bulunacağız.

Aydınlık


Yorumlar (1)
hayrettin 5 yıl önce
cok dogru.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P