banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

AKP kampa giriyor

AKP'nin 3 gün sürecek 26’ncı istişare ve değerlendirme kampı yarın Afyonkarahisar’da başlıyor. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın yöneteceği kampta, bakanlar iç ve dış politikaya ilişkin sunumlar yapacak. Erdoğan'ın 3 yıl aradan sonra katılacağı kampta parti içi meseleler ile değişim süreci de masaya yatırılacak

GÜNDEM 05.10.2017, 11:56
AKP kampa giriyor

AKP 3 günlük kampa giriyor. Kampta 2019 seçimleri için yol haritası belirlenecek.

26’ncı istişare ve değerlendirme kampı 6 Ekim Cuma günü Afyonkarahisar'da başlayacak.

8 Ekim'de bitecek kamptaki oturumları AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan yönetecek. Erdoğan istişare toplantılarına 3 yıl aradan sonra yeniden başkanlık edecek.

Kampın ilk oturumu ekonomi ağırlıklı olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonomi alanında bilgilendirmeler yapılacak. 
İkinci oturumun gündemi ise ’güvenlik politikaları’ olacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli bu oturumda birer sunum yapacak.

Erdoğan'ın 7 Ekim Cumartesi günü açılış konuşmasını yapacağı kampta, Meclis çalışmalarının yanı sıra parti içi meseleler de ele alınacak. Belediye başkanlarının istifası, parti örgütlerinin yenilenmesi gibi başlıklar masaya yatırılacak.

Erdoğan'ın kamuoyu önünde değişim sürecine ilişkin verdiği mesajlar parti içinde rahatsızlık yaratmıştı. Yöneticilerin bu rahatsızlıkları kampta gündeme getirmesi bekleniyor.

Bu arada kampa, geçen yıllardan farklı olarak, AKP kurucular kurulunun yanı sıra kurucu milletvekilleri de ilk kez davet edildi. Ancak davetliler arasında olan 11'inci  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise katılmayacağı öğrenildi. Gül, Erdoğan'ın yeniden genel başkan olduğu kongreye de davetli olmasına rağmen katılmamıştı.
 
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P