banner1199

banner1197

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten YSK ve İstanbul açıklaması

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyaretine AKP'den de tepki geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İmamoğlu'nun İstanbul Belediye Başkanı sıfatıyla Anıtkabir defterine attığı imzayı eleştirdi

GÜNDEM 02.04.2019, 22:30 22.04.2019, 21:25

Ömer Çelik'in açıklamasından satır başları şöyle;
Bir kere daha kara propaganda faaliyetlerine başladılar. 'Erdoğan'ın siyasi hayatı bitti, AK Parti'nin siyasi hayatı sonuçlanıyor, Cumhur İttifakı başarılı olamadı' gibisinden. Bundan neyi kastettiklerini anlıyoruz. Türkiye'nin eli zayıflasın istiyorlar. Bu şer şebekeleri, kara propaganda odaklarıyla Yeni Zelanda'da o saldırıyı gerçekleştiren katil arasında sadece doz farkı vardır, onun gerisinde anlayış birliği olduğunu görüyoruz.
Sürece ve sonuca saygı göstereceğiz. CHP yönetiminin 'bu süreç durdurulsun' yaklaşımında süreçten duyulan rahatsızlık nedir? Panik atağa gerek yoktur. Sürece ve sonuca saygı göstereceğiz

İstanbul'da seçim sonuçlarına itiraz
CHP adayının, 'bu süreç derhal durdurulsun' gibisinden bir yaklaşımı söz konusu. Bu süreç hukuk içerisinde gayet doğal bir şekilde yürürken bu sürecin yürümesinde duyulan rahatsızlık niyedir, bu süreci akamete uğratma çabasının manası nedir? Bu telaşa gerek yoktur, panik atağa gerek yoktur. Herkes rahat olsun, herkes sakin olsun.

Kararı verecek olan YSK'dır. Herkes lütfen hassas olsun. Bu mesele partiler arası bir kavga değildir. Herkesin oyu sandığa yansısın diye uğraşıyoruz. Sonuca da herkes saygı duyacak.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesinin tarafındayız. Yürüttümüz mücadele bu prensibe bağlılığımızın neticesidir.

Yerel seçim
Sonuç ne olursa olsun, hiçbir vatandaşımızın incinmesini istemiyoruz.

İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyareti
Anıtkabir defterine attığı imzada maalesef istismara yönelik bir ifade ortaya çıkmıştır.

İmamoğlu'nun İBB Başkanı sıfatını kullanması
Anıtkabir Defterinin böylesi bir istismar için kullanılması, saygısız bir davranış olmuştur

İmamoğlu'nun İBB Başkanı sıfatını kullanması
Bu deftere her önüne gelen istediği makamın imzasını, istediği makamın sıfatını kullanarak imza atarsa, son derece saygısızca bir iş yapılmış olur.

Bizim geleneğimizde, AK Parti geleneğinde açık oy, gizli tasnif gibi bir tutum hiçbir zaman olmadı. Biz her zaman demokratik süreçlerin şeffaflığından yana olduk. Şeffaf yapılmış seçimler sonucunda hak edilmiş zaferlere imza attık.

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P