banner1199

banner1197

AKP ve MHP'nin talebiyle 400 sandığın sayımı iptal edildi

İstanbul'un Maltepe ilçesinde oy sayımı durdu. Konuyla ilgili bilgi veren CHP'li Barış Yarkadaş, "Maltepe'deki SAYIM DURDU. Çünkü; YSK'nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP'li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. 2- AKP-MHP, Maltepe'deki sandıkların tümünü saydırarak değişik bir sonuç almayı planlıyordu. Sonuçlar istedikleri gibi çıkmayınca bu kez de sayım bitmesin diye hakimlerin tutanaklarına imza atmıyorlar. Memurlar da kendilerini baskı altında hissediyor. İktidar halka meydan okuyor" ifadelerini kullandı. Yarkadaş, "AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun oluşturduğu son 10 sayım istasyonunun saydığı 300 sandığın yeniden sayılmasını istiyor" şeklinde konuştu.  AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun yaptırdığı 400 sandığın sayımını iptal ettirdi. CHP Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nda alınan kararın ardından YSK'ya başvurdu.

GÜNDEM 15.04.2019, 01:15 23.04.2019, 01:44
AKP ve MHP'nin talebiyle 400 sandığın sayımı iptal edildi

Maltepe'de oy sayımı durduruldu. İlave 10 sandık kurulu ve yeniden sayımlar iptal edildi.

Maltepe'deki yeniden oy sayımındaki ilave terminaller ve yapılan sayım iptal edildi. İptal edilen terminallerin saydığı oylar yeniden sayılacak. Maltepe'de yeniden sayım yapan kurul sayısı 12'den 2'ye düştü.

CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu Başkanı Av.  Doğuşcan Aydın Aygün, Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nda alınan kararın ardından YSK'ya başvurduklarını açıkladı.

CHP'li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, İstanbul Maltepe'deki oy sayımının durduğunu söyledi.

Yarkadaş, şu bilgileri aktardı:

"Maltepe'deki SAYIM DURDU. 

Çünkü; YSK'nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP'li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. 

Oysa ki; YSK'ya göre hakimler ile CHP ve SP temsilcilerinin imzası yeterli. 

Maltepe Seçim Kurulu şu an toplantıda.

2- AKP-MHP, Maltepe'deki sandıkların tümünü saydırarak değişik bir sonuç almayı planlıyordu. Sonuçlar istedikleri gibi çıkmayınca bu kez de sayım bitmesin diye hakimlerin tutanaklarına imza atmıyorlar. Memurlar da kendilerini baskı altında hissediyor. İktidar halka meydan okuyor.

"AKP VE MHP İSTİYOR"

3. AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun oluşturduğu son 10 sayım istasyonunun saydığı 300 sandığın yeniden sayılmasını istiyor. Bunun anlamı 800 sandığı geçen sayım işleminin yeniden 500'lere dönmesi... Oysa ki; engelleme olmasa sayım bu gece bitecek, yarın mazbata verilecekti."


AKP ve MHP'nin talebi reddedildi
4- AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun yaptırdığı 400 sandığın sayımını iptal ettirdi. Bunun anlamı şu; sayımlar, 500. sandıktan yeniden başlayacak. Sayımları, ilk oluşturulan iki kurul yeniden sayacak. Bu yüzden, şu an toplan 576 sandık sayılmayı bekliyor. CHP karara itiraz etti.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P