banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

AKP'de "PKK açılımı" tartışması

AKP'li vekiller arasında "PKK açılımı" tartışması yaşandı. Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, "Açılım masasına" dönüş olabileceğini savundu. Çaturoğlu'na yanıt yine parti içinden geldi. AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Çaturoğlu'nun maksadını aşan bir ifade kullandığını söyledi.

GÜNDEM 24.11.2017, 16:56 24.11.2017, 17:07
AKP'de "PKK açılımı" tartışması

AKP'nin Zonguldak milletvekili PKK açılımına dönüşü savundu.  Erzurum Milletvekili ise karşı çıktı. 

AKP'li vekiller arasında "PKK açılımı" tartışması yaşandı.

"MASAYASA DÖNÜLEBİLİR"

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Milletvekili Faruk Çaturoğlu, "Açılım masasına" dönülebileceğini savundu.

Faruk Çaturoğlu, "Sri Lanka'daki mücadele örgütün tamamen yok edilmesiyle neticelenmiştir. Diğer tarafta Kolombiya'daki mücadele de bu örgüt ile hükümet ve silahlı kuvvetlerle yapılan anlaşma neticesinde masada bitmiştir. Burada PKK'yla olan mücadelenin tekrar masaya gelebilmesi gerekiyordu. Ama bu hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bu gerçekleştiği zaman ben yeniden bu masaya dönüş olabileceği kanaatindeyim" dedi.

"MAKSADINI AŞAN BİR İFADE"

Çaturoğlu'nun bu sözlerine AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'in yanıtı sert oldu. Aydemir, terör örgütü PKK ile masaya dönüş olmayacağını vurguladı. Aydemir, "Faruk Bey bu vatan hainleriyle bölücü PKK'yla 'şartlara uyulursa masaya oturulur' gibi maksadı aşan bir ifade kullandı. Bu zinhar olmayacak bir şeydir. Bu hain örgütle bütünüyle yok edilinceye kadar mücadele devam edecektir. Bu hainlerin ne menem hal üzeri olduğunu gördük, yaşadık , o insanlara ne tür zulümler reva gördüklerini bizatihi yaşayarak öğrendik. Bundan sonra "masa" yok. Ya teslim olacaklar ya yok olacaklar" dedi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P