banner1199

banner1197

AKP'li Köktaş Bank Asya'dan kredi çekti mi?

Samsun'da gazeteci Hayati Kaynar, AKP Milletvekili Fuat Köktaş'ın Banka Asya'dan 5 milyon kredi çektiğini iddia etti. AKP'li Köktaş ise Kaynar hakkında suç duyurusunda bulundu. Mahkemenin, AKP'li vekil ile ilgili iddiaları incelemeden davayı sonlandırdığı iddia edildi.

GÜNDEM 15.10.2017, 18:40 15.10.2017, 18:56

Samsun'da yerel bir gazetenin genel yayın yönetmeni olan Hayati Kaynar, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile ilgili bir takım iddiaları gazetesinde köşesine taşıdı.

Kaynar, AKP'li Köktaş'ın doların yükseleceğini önceden bildiğini ve Banka Asya'dan 5 milyon kredi çekerek dolar aldığını öne sürdü.

AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise basın yoluyla kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Kaynar'ın avukatı Suat Uzun, Köktaş'ın kapatılan Bank Asya'dan kredi çektiğine dair BDDK'dan belge istedi. Ancak iddialara göre mahkeme heyeti söz konusu belgeyi beklemeden gazeteci Hayati Kaynar, Ferhat Soy ve Gökan Gökalp'ın beratına karar vererek dosyayı kapattı.

Avukat Uzun bazı gerçeklerin gizlendiği görüşünde.

AKP'li vekilin adı daha önce 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Adil Öksüz'ün yurt dışına kaçması ile gündeme gelmişti. 

Aydınlık gazetesinde 26 Mart 2017 tarihinde manşetten verilen özel haberde; Öksüz'ün, AKP Samsun milletvekili Köktaş'ın yardımı sayesinde kaçtığı, buna dair Mobese görüntülerinin olduğu belirtilmişti.

Haber Kamera: İlyas Gümrükçü
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P