banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ali İsmail Korkmaz anıldı

Haziran şehidi Ali İsmail Korkmaz, ölüm yıl dönümünde Hatay ve Eskişehir'de anıldı. Memleketi Hatay'da Ali İsmail için göz yaşları sel oldu, Eskişehir'de yüzlerce kişi yürüdü.

GÜNDEM 11.07.2014, 15:40 11.07.2014, 14:51

 Ölümünün üzerinden bir yıl geçen Ali İsmail Korkmaz için, ölüm yıldönümünde anma törenleri vardı.

Ali İsmail için ilk anma memleketi Hatay'da yapıldı. Ailesi, akrabaları, arkadaşları ve Hatay halkı onun için anıt mezarı başında buluştu.

Herkesi ağlatan anne Emel Korkmaz, oğlunun mezar taşını okşadı ve biricik evladına seslendi.

Acılı anneyi teselli etmek ise Haziran ayaklanmasında evlatları şehit düşen Abdocan'ın, Ahmet Atakan'ın, Ethem Sarısülük'ün annesine düştü. Anma törenine Mehmet Ayvalıtaş'ın ve Berkin Elvan'nın babası da katıldı.

Anmalar bununlada sınırlı değildi. Defne Anfi Tiyatrosunda bin 500 kişinin katılımıyla Ali İsmail için türküler söylendi, şiirler okundu.

Ali İsmail'in üniversite okuduğu Eskişehir sokaklarında sloganlar yankılandı.

Yüzlerce Eskişehirli katillerden hesap sormak için dev pankartla yürüdü.

Yürüyüş Ali İsmail anıtı önünde son buldu. Mumlar yakıldı, karanfiller bırakıldı.

ulusalkanal.com.trYorumlar (2)
merve yaman 6 yıl önce
Ali ismail icin cok uzgunum. Vicdansizlar gencecik fidanlara kiydilar. Beter olsunlar.Ali ismailin Olum yildonumu nedeniyle acilar tazelendi maalesef. Ailesine sabir diliyorum. ALİ İSMAİL KORKMAZ 'i da saygiyla aniyorum...
pinkfloydm.y 6 yıl önce
ali ismailin olumu icin cok uzgunum. ben 15 yasindayim ve ali ismail icin anadolu unuversitesinde okumak icin eliden gelen herseyi yapacam. eskisehir ve hatayla gurur duyuyorum. emel anaya ve digerlerine sabir diliyorum. ali ismaili ssaygiymaniyrum
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P