banner1199

banner1197

Alparslan Çelik'ten Rusya'ya mektup

Sınırda düşürülen Rus uçağının paraşütle atlayan pilotunu öldürdüğünü söyleyen Alparslan Çelik, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'ya mektup gönderdi. Moskova'ya "diyalog ve barış" çağrısı yapan Çelik, "Diyalog en önemlisi, Nasıl başlayacağı kesinlikle önemli değil, ilk ben başlatayım" dedi.

GÜNDEM 23.04.2016, 18:08
Alparslan Çelik'ten Rusya'ya mektup

Türkiye’nin düşürdüğü Rus savaş uçağının pilotunu öldürdüğünü söyleyen ve İzmir’de tutuklanan Alparslan Çelik, Twitter üzerinden Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova’ya ‘barış’ ve ‘diyalog’ mektubu gönderdi.

Rus basınında yer alan haberlere göre, mektubu Çelik’in arkadaşı, Twitter sayfasından yayınladı. 

Çelik mektubunda "barış" için diyalog başlatılmasını önererek, "Diyalog en önemlisi. Nasıl başlayacağı kesinlikle önemli değil. İlk ben başlatayım. Başlatmak en önemlisi" ifadelerini kullandı.

Türkmendağı'nda verdikleri mücadelenin Rus halkının güvenliği için de bir teminat olduğunu savunan Çelik, Rusya'nın ulusal güvenliğinin de tehdit altında olduğunu söyledi.

Çelik mektubunda, Irak'ta oluşan durumun Suriye'ye de yayılmak istendiğini belirtti. Türkiye Cumhuriyeti'nin Ortadoğu ile Avrupa ve Rusya arasındaki son engel olduğunu söyleyen Çelik, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ulus devlet yapısı tehdit altında girerse bütün Avrupa ve Rusya bu bataklığın komşusu olur" dedi.

Alparslan Çelik mektubunu "Diyalog en önemlisi. Nasıl başlayacağı kesinlikle önemli değil. İlk ben başlatayım. Başlatmak en önemlisi" sözleriyle bitirdi.

İŞTE ÇELİK'İN MEKTUBUNUN TAMAMI

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Can ATILIR 4 yıl önce
Uçak neden düşürüldü ? Pilot neden öldürüldü ?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P