banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Amerika bu dille bir yere varamaz!

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan gerilime ilişkin Antalya'da konuştu. Çavuşoğlu, "Bizim ABD halkıyla problemimiz yok. Bunun cevabını da ABD halkının vermesi lazım" ifadelerini kullandı

GÜNDEM 19.08.2018, 12:32 19.08.2018, 18:49
Amerika bu dille bir yere varamaz!
SIRBİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI'NDAN DOSTLUK MESAJI
Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamaları ise şöyle:
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan kriz hakkında, "Biz diyoruz ki, bu dille bir yere varamayız. Dayatma anlayışına karşıyız. Karşılıklı anlayış içerisinde sorunlar çözülebilir. Kendi seçimlerine malzeme yapmak istiyorlar" dedi.

Çavuşoğlu F-35 savaş uçaklarının teslimatıyla ilgili de mesaj verdi, Dışişleri Bakanı, "F35'in ortağıyız. Türkiye de üretim yapıyor. Biz tehdit diline karşıyız. Biz diyoruz ki, bu dille bir yere varamayız. Dayatma anlayışına karşıyız. Karşılıklı anlayış içerisinde sorunlar çözülebilir. Kendi seçimlerine malzeme yapmak istiyorlar." yorumunda bulundu. 

Çavuşoğlu, "Öyle görülüyor ki, ABD bu sorunları çözmek istemiyor, seçimlerde bu konuları malzeme yapmak istiyor. Bizim ABD halkıyla problemimiz yok. Bunun cevabını da ABD halkının vermesi lazım." dedi. 


 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P