banner1198

banner1199

banner1197

Amiral Soner Polat için başsağlığı mesajları

Mavi Vatan kahramanı Amiral Soner Polat yüreklerimizde ölümsüzleşti. Vefat haberinin ardından peş peşe veda mesajları geldi. Silah ve dava arkadaşları, acılarını paylaştı... İşte donanmanın yıldızına atfedilen o güzel sözler...

GÜNDEM 02.10.2019, 00:06 02.10.2019, 00:05

Unutulmaz Komutan, Amiral Soner Polat Türk Milletinin bilincine demir attı. 

Amiral Polat'ın aramızdan ayrılmasının ardından, silah, dava, sıra arkadaşları yüzlerce mesaj paylaştı. Türkiye'nin önde gelen isimleri, Soner Polat'ı andı. 

Emekli Korgeneral Engin Alan, twitterdan paylaştı mesajını. "Türkiye çok değerli,dünya donanmalarında az bulunur bir Amiralini kaybetti. Soner Polat Amiralim, Kardeşim ;Şehitlerimize bizde  selam götür. Nur içinde yat!" dedi.

Prof. Dr. Kemal Üçüncü, "Bahriyenin prenslerindendi. Tam bir Prusya tipi Harbiyeli, şuurlu askeri entellektüeldi. Kenef ağızların alçakca iftirasına uğradı. Affetmeyeceğiz!" ifadelerini kullandı.

Ekonomist Bartu Soral, da sosyal medya paylaşımında, "Amiral Soner Polat gibi dünya çapında bir değeri, vatanseveri, Mustafa Kemal’in askerini kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Eksikliğini bütün Türk milleti olarak hissedeceğiz. Allah rahmet eylesin. Çok üzgünüm" ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada paylaşım yapan bir diğer isim de Gazeteci Nihat Genç oldu.

Eski CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Amiral Soner Polat, samimi içten dostluğuyla ve Mavi Vatan’ı öğreten bilgeliğiyle büyük zenginliğimiz. Çok üzgünüm." diyerek iletti taziye mesajını.

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu da twitter üzerinden  bir paylaşım yaptı. "Mükemmel bir insan, çok iyi bir asker ve yurtseverdi" dedi.

Türkiye'nin önde gelenm birçok ismi gazeteciler, yazarlar, siyasetçiler ve askerler, Soner Polat'ı andı... 

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner mesajında, "Değerli silah arkadaşımız Tümamiral Soner Polat’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.Mesleki bilgisi ve üstün nitelikleriyle hafızalarda yer etmiş olan merhum arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Onur Öymen'den başsağlığı mesajı
Emekli Büyükelçi Onur Öymen mesajında, "Çeşitli uluslararası görüşmelerde Türkiye'nin haklarını ve çıkarlarını cesaret ve dirayetle savunduğunu yakından görme fırsatını bulduğum değerli Amiral Soner Polat'ın aramızdan ayrıldığını derin üzüntüyle öğrendim. Uğradığı haksızlıklar ve çektiği sıkıntılar onun ülkemiz için mücadele azmini etkilememişti.Amiral Soner Polat'ın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, ailesine, dostlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.


ulusal.com.tr

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P