banner1199

banner1197

Anadolu Ajansı'nın (AA) İstanbul yerel seçim sonuçlarını güncellemesinin ardından CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan flaş açıklamalar

Anadolu Ajansı'nın (AA) 31 Mart yerel seçiminin İstanbul sonuçlarını güncellemesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında önde giden CHP'li Ekrem İmamoğlu, "Rakibimizle aramızda 25 bin 158 oy fark var. İstanbul'un sonucu olgunlaşmıştır. Şu an itibariyle AA verisinde de nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır" dedi. AA'nın güncellediği son verilere göre, İstanbul'da CHP, 48.78; AKP de 48.52 oranında oy aldı. İmamoğlu, bir basın mensubunun, "Koltuğa oturduğunuzda ilk icraatiniz ne olacak" sorusuna, "Çok var yapacağımız icraatler, koltukta oturmayı düşünmüyorum." yanıtını verdi

GÜNDEM 01.04.2019, 21:15 22.04.2019, 21:20

Anadolu Ajansı'nın (AA) 31 Mart yerel seçiminin İstanbul sonuçlarını güncellemesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında önde giden CHP'li Ekrem İmamoğlu, açıklama yaptı.

İmamoğlu, "Rakibimizle aramızda 25 bin 158 oy fark var" dedi.

AA'nın güncellediği son verilere göre, İstanbul'da sandıkların yüzde 99'u açıldı. Güncellenen sonuçlara göre; CHP, 48.78; AKP de 48.52 oranında oy aldı.

Açıklama yapan Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

"Öncelikle gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dün sabahtan beri bizim gibi hiç uyumadan burada süreci takip eden arkadaşlarım var hepsine teşekkür ediyorum. Yorucu ama önemli bir tanıklık...

Bu tanıkığın hepimiz adına güzel işlere sebep olmasını umuyorum. Sizlere bizim ulaştırmak istediğimiz bilgileri topluma ulaştırmanız da beni mutlu ediyor. Umarım bu bilgi akışı sürekli olur. Ben de 30 saattir uykusuzum traş olamadım özür dilerim.

Öncelikle yine gündemimiz ister istemez sonuçlar. Biz CHP merkezi sistem içinde oluşturduğumuz veri tabanıyla takipte kaldık. Islak imzalı tutanaklarımızın tamamı elimizdedir. Tutanakların elimizde olmasıyla birlikte rakibimizle bizim aramızdaki fark 25 bin 158'dir.

Bizim için önemli olan YSK'nın bir ara açıklama yaparak verileri paylaşması demokrasimiz adına, yüreklere su serpmesi adına değerliydi. YSK'ya yürekten teşekkür ediyorum.

YSK'nın son girişi ile birilkte 16 sandık kalmıştır. 4 milyon 168 bin 156 bize verilen oydur. Rakibimizle aramızdaki fark 25 bin 158'dir.

Elbetteki YSK da bize ıslak imzala tutanakların sonucunu gösteriyor. Sonucun bu kadar yakın olması bizim sağlam bir veritabanına sahip olduğumuzun göstergesi. Bu bağlamda Genel Merkez'de bu görevi yürütenler olmak üzere süreçte rol alan herkese teşekkür ediyorum.

Bununla ilgili işlemden bahsedilmektedir. 2014 yerel seçimlerindeki geçersiz oy sayısı 422 bindir. Dolayısıyla şu an yüzde 3'ün biraz üzerinde olan geçersiz oy oranı 2014'te çok daha yüksektir.

Burada bizim talebimiz sürecin bir an evvel tamamlanmasıdır. Bugün burada bizi dünya takip ediyor. Türkiye'mizin hem ulusal, hem de ulusları platformlarda gündem olan birçok konusu vardır. Sayın Erdoğan'ın dün söylediği gibi 2018 Haziran ile alınan yetkiyle birlikte Türkiye'nin bu gündemine odaklanması Türkiye'nin lehine olacaktır. Bu açıklamayı kendileri yapmıştır, biz de bu açıklamayı şahsım adına takdirle karşıladığımı da belirtmek isterim.

Biz de bir an önce hizmete başlamak istiyoruz. İstanbul'un ihtiyaçlarını hızlıca karşılamak üzere bütün kurumlarla işbirliği yapmak istiyoruz. Türkiye bir an önce normalleşsin.

Bu şehrin çocukları, kadınları, maneviyatı, doğası var herşeyi var. Bir an önce bu sürecin başlamasını desteklemesini bekliyorum.

Sayın Bahçeli'nin de bu sürecin demokratik bir şekilde tamamlanması yönündeki açıklaması da bugünün konusudur. Biz sayın BAhçeli'nin açıklamasının 26 bin katıyla bu sürece hazırız.

Elbette sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu'na partimin tüm organlarına, ittifak partimiz İYİ Parti'nin genel başkanı Akşener'e İYİ Partinin tüm üyelerine teşekkür ediyorum.

Elbette İStanbul seçmenine de özel olarak teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki bana AKP'li seçmen de Saadet Partili seçmen de HDP'li seçmen de bana oy vermiştir. Ben o sandığın içine bana veya değil atılan tüm oylar için teşekkür ediyorum.

Şu ana kadar yaptığımız bir kriz yönetimi değildir. Sürecin en sağlıklı şekilde tamamlanması için ülkemizi düxünerek sükunetle, en ufak bir aşrılığa kaçmaksızın bir ortamın yönetilmesini başardığımızı düşünüyorum.

Bu da beni mutlu etmektedir. Bu mutluluğuma katkı sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Günün sonunda aileme teşekkür ediyorum. Hep yanımda oldular elbette Beylikdüzülü hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu süreç artık toparlanmıştır.

İstanbul'un sonucu olgunlaşmıştır şu an itibariyle AA verisinde de nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır."

"KOLTUĞA OTURDUĞUNUZDA İLK İCRAATİNİZ NE OLACAK" SORUSUNA YANIT

İmamoğlu, bir basın mensubunun, "Koltuğa oturduğunuzda ilk icraatiniz ne olacak" sorusuna, "Çok var yapacağımız icraatler, koltukta oturmayı düşünmüyorum uzun süre." yanıtını verdi.

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (1)
İstek 8 ay önce
İskiden bizi kurtar sahte isimle kaçak sulandın diye para isteyip tehdit ediyorlar
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P