banner1199

banner1197

Ankara'da asayiş operasyonu yapıldı! Vali Topaca'dan açıklama

Ankara'da asayiş operasyonu yapıldı. Operasyonla ilgili açıklama yapan Vali Ercan Topaca, "Operasyona 327 polis ve 310 jandarma olmak üzere toplam 637 personelimiz katıldı. Operasyonda; aranan 42 kişi yakalandı. 81'i Suriyeli, 50'si Iraklı 347 dilenci hakkında idari işlem yapıldı. Bu aramalarda ruhsatsız iki tabanca ve iki av tüfeği ele geçirildi. 15 eğlence mekanının sorumlularına da bazı nedenlerle para cezası kesildi." dedi.

GÜNDEM 06.05.2017, 11:57 06.05.2017, 12:11
Ankara'da asayiş operasyonu yapıldı! Vali Topaca'dan açıklama

Ankara Valisi Ercan Topaca saat 24.00’te Ulus Meydanı’nda Atatürk Heykeli önünde, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar ve Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile birlikte, asayiş operasyona ilişkin, basına açıklamalarda bulundu. 

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekiplerinin koordinasyonunda, özel harekat, asayiş, çevik kuvvet, organize suçlarla mücadele, kaçakçılık ve mali şube, jandarma ve zabıta ekiplerinin katılımıyla asayiş, uyuşturucu ve dilenci operasyonu yapıldığını söyleyen Vali Ercan Topaca, "Operasyona 327 polis ve 310 jandarma olmak üzere toplam 637 personelimiz katıldı. Operasyonda; aranan 42 kişi yakalandı. 81'i Suriyeli, 50'si Iraklı 347 dilenci hakkında idari işlem yapıldı. Bu aramalarda ruhsatsız iki tabanca ve iki av tüfeği ele geçirildi. 15 eğlence mekanının sorumlularına da bazı nedenlerle para cezası kesildi." dedi.

Vali Topaca, dün sabah başlatılan operasyonların sürdüğünü belirterek, uyuşturucu ve dilencilerle mücadelenin çok kapsamlı bir şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

Operasyonların amacının sadece uyuşturucu ile mücadele olmadığını vurgulayan Vali Topaca, kentin güvenliğinin sağlanması ile kamu düzenini bozan her türlü faaliyetin önlenmesinin, temel amaçları olduğunu kaydetti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunu devlet olarak çok önemsediklerini dile getiren Topaca, "Uyuşturucu satışı ve kullanımı kamu düzenini etkileyen olumsuz faaliyetlerin başında geliyor. Gençleri zehirlemeye yönelik faaliyetlere devlet olarak göz açtırmayacağız." dedi.

Yabancı uyruklu dilencilerden bazılarını tedbir amaçlı olarak Adana Düziçi Kampı'na gönderdikleri bilgisini veren Vali Topaca, "Ayrıca umuma açık eğlence mekanlarında da hijyen kontrolü yapıyoruz. Bu kapsamda 15 eğlence mekanına çeşitli suçlardan adli ve idari işlem yapıldı." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P