banner1199

banner1197

Ankara'da Vatan ve Cumhuriyet gecesi

29 Ekim’de büyük ‘İstiklal Yürüyüşü’ yapmaya hazırlanan  Türkiye Gençlik Birliği (TGB),  11 Ekim'de Ankara’da, ‘Vatan ve Cumhuriyet’ yemeği  yaptı. Birçok vatansever üniversite ve lise öğrencisinin buluştuğu yemekte, TGB gönüllüsü olan davetliler de yer aldı.

GÜNDEM 13.10.2017, 11:41
Ankara'da Vatan ve Cumhuriyet gecesi
29 Ekim’de büyük ‘İstiklal Yürüyüşü’ yapmaya hazırlanan  Türkiye Gençlik Birliği (TGB),  11 Ekim'de Ankara’da, ‘Vatan ve Cumhuriyet’ yemeği  yaptı. Birçok vatansever üniversite ve lise öğrencisinin buluştuğu yemekte, TGB gönüllüsü olan davetliler de yer aldı.

Yenimahalle Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı yemeğe Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Güneydoğu gazisi Erten Acır, gazeteci-yazar Nihat Genç, Prof. Dr. Tülin Oygür, Prof. Dr. Dilek Gözütok, Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Şen Yazgan, Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu, Eğitim-Iş Sendikası Ankara 1 No'lu Şube Başkanı Turgay Kaçan, Bilim ve Ütopya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emrah Maraşo, öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş ve çok sayıda konuk katıldı.'Vatan ve Cumhuriyet' yemeğinde konuşan TGB Genel Başkanı Cem Dikmen; ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'in Türkiye'yi tehdit etmesine karşı mücadelelerine daha büyük bir azimle devam edeceklerini belirterek, yurttaşları 29 Ekim'de Birinci Meclis önünden Anıtkabir'e yapacakları yürüyüşe çağırdı. Sözlerini "Bugün John Bass Türkiye'yi açıktan tehdit ediyor. Türk milleti birlik olduktan sonra istediklerini yapsınlar. Türk gençliği önümüzdeki süreçte de göreve hazır." diyerek sürdüren Dikmen; bu süreci sadece 'Ya istiklal ya ölüm' diyenler atlatabilir. Bu kritik dönemden Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. 29 Ekim'de yapacağımız 'istiklal Yürüyüşü' ile Birinci Meclis önünden Anıtkabir'e yürüyeceğiz" dedi. TGB'NİN GÖREVİ BÜYÜK

Yemekte Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de bir konuşma yaptı. Perinçek konuşmasında Türkiye'nin bugün büyük bir görevin içine girdiğini kaydederek şunları söyledi: "Mehmetçik bugün ön mevzidedir. Mehmetçik, Fırat Kalkanı'nda, PKK'yı hendeklere gömerken ve bugün Idlib'e girerken bütün insanlık için Amerikan emperyalizmine karşı savaşıyor. TSK, bölücü terörü hendeklere gömdü. Amerika cevabını 15 Temmuz'da verdi. Ancak Türk-Amerikan savaşından Türk milleti zaferle çıktı. Bugün -emperyalizme karşı savaş günüdür.  Bugün Türkiye'nin Atatürk devrimi temelinde birleşmesi gerekir. Gençliği birleştirmek, milletin en önünde olmak bugünkü görevdir.  TGB'ye de bu konuda büyük görevler düşüyor." ATATÜRK'ÜN YOLUNDAN AYRILMAYACAĞIZ 

 Yemekte konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Tarihi tarih kitaplarından değil, dedelerimizden, ebelerimizden öğrendim. Hedefimiz, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumaktır. 6 ok ilkelerinin bu ülkede yaşaması için mücadele ediyorum. Bizim, Mustafa Kemal'in yolundan ayrılmamamız lazım" ifadelerini kullandı.

TGB'nin Ankara il başkanlığına yeni seçilen Kaan Doğan da yaptığı konuşmada, "Atatürk gençliği görev başında. Önümüzdeki süreçte, Atatürkçü mücadeleyi dosta düşmana göstereceğiz" dedi. 

Gazeteci-yazar Nihat Genç de "Gün Türk ordusu gibi olmanın günüdür. Bu zorlu süreçten, Türk ordusu gibi kararlı olarak çıkılabilir" diye konuştu.


 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P