banner1199

banner1197

Askere ateş açıldı! 1 asker yaraladı

Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma kapatan PKK'lılar jandarma ekiplerine ateş açtı. Jandarma ekiplerini karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Bir uzman çavuş bacağından yaralandı. PKK'lılar Lice'de ise askeri birliğe malzeme taşıyan aracı yaktı.

GÜNDEM 05.06.2014, 13:11 05.06.2014, 18:41
Askere ateş açıldı! 1 asker yaraladı
PKK'lılar Diyarbakır'da jandarma ekiplerine silah ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Bir uzman çavuş yaralandı.

Diyarbakır-Bingöl karayolu 24 Mayıs'tan bu yana kapalı. Jandarma ekiplerinin dün başlattığı operasyon bugün de devam etti. Karayollarındaki hendeklerin kapatılması için çalışma başlatıldı.

Lice ile Hani ilçeleri arasındaki Çağıl Mevkii bölgesinde bulunan YDG-H üyeleri askerlere önce el yapımı patlayıcı ve havai fişeklerle saldırdı. Ardından ateş etti. Güvenlik güçleri de ateşe gaz bombasıyla karşılık verince çatışma çıktı.

Olayda bacağına kurşun isabet eden bir uzman çavuş yaralandı. Yaralı asker, zırhlı araçla bölgeden uzaklaştırıldı. Helikopterle Diyarbakır'a sevkedildi.

Sabah saatlerinde başlayan gerginlik öğle saatlerinde de devam etti. Çağıl Mevkiinde ikinci kez askerlerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. PKK’lılara gaz bombası ile müdahale edildi. Çatışmada ölen ve yaralanan olmadı.

Güvenlik güçleri dürbün ve termal kameralarla izlediği PKK’lı göstericiler arasında silahlı bir grubun kendilerine doğru yaklaştığını görünce, önlem aldı. Komutan, yaptığı anonsta askerlerin güvenli bölgelere ve zırhlı araçların içine çekilmesi emrini verdi. Askerler de kendilerini güvenli yerlere çektikten sonra, gazeteciler de bölgeden uzaklaştırıldı. Bölgede gergin bekleyiş sürüyor.

Bölgede yaşana gerginliğin ardından TSK açıklama yaptı. Açıklamada askerelere önceki gün 5 defa taciz ateşi açıldığını ve bölgeye gönderilen askerlerin tamamen profesyonel ve rütbeli askerlerden oluştuğunu açıkladı.

Diyarbakır'da kol gezen PKK'lılar Dicle ilçesi Yokuşlu köy yolunda da araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı. Bir aracın askeri malzeme taşıdığını tespit eden PKK'lılar aracı yaktı. Sürücüsünün akıbetiyle ilgili bilgi alınamadı.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
12°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P