banner1198

banner1199

banner1197

Askeri birlikte halaylı PKK marşı!

AKP hükümetinin başlattığı Kürt açılımı sürecinin ardından,tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

GÜNDEM 17.06.2014, 21:10 17.06.2014, 23:42

AKP hükümetinin başlattığı Kürt açılımı sürecinin ardından,tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor

Kayseri Yeni Haber gazetesinden Ali Türkaslan'ın haberine göre Diyarbakır Lice'deki bir askeri birlikten Türk bayrağı indirilmesi olayının ardından önceki gün kişisel sosyal paylaşım sitesi facebook'dan yayınlanan bir video klip Kayseri de ortalığı ayağa kaldırdı. Kayseri 1. Komando Tugayı'nda çekildiği iddia edilen görüntüde yaklaşık 50 kadar acemi Kürt kökenli Türk askerlerinin resmi ünüformalarıyla verdiği görüntüler ve hep bir ağızdan seslendirdikleri öne sürülen gerilla marşları ve videonun sonunda yaptıkları zafer işaretleri ortalığı karıştırdı.


Kişisel sosyal paylaşım sitesi Facebook'daki "Pantürkizm" isimli hesaptan önceki gün yüklelen bir video Kayseri'de ortayığı ayağa kaldırdı. Kayseri Köşk mahallesinin arka tarafında bulunan Kayseri 1. Komando Tugayı'ında çekildiği iddia edilen görüntülerde yaklaşık 50 kadar acemi Kürt kökenli Türk askeri, PKK şarkıları ve gerilla marşı eşliğinde halay çekiyor.

11 dakika 53 saniye boyunca devam eden görüntülerin sonunda ise askerler, PKK'lı teröristlerin de kullandığı zafer işareti yaparken görüntüleniyor. Kürtçe halay çeken askerlerin kendi aralarında Türkçe konuşurken, "Gerilla Marşı'nı da söyleyim" dedikleri de net bir şekilde duyuluyor.

Söz konusu görüntüleri izledikten sonra araştırma başlatan haber merkezi ekiplerimiz söz konusu askeri birlik etrafında inceleme başlattı. Yapılan araştırmalar neticesinde birlik içerisinde çekildiği iddia edilen görüntelerin, köşk mahallesindeki binaların Kayseri 1. Komando Tugayı'na bakan kısmına olan benzerliği dikkatlerden kaçmazken, kameralara takılan bir dağ görüntüsü ise tıpkı Ali Dağı'nın bölgeden görüntüsünü andırıyor.

Söz konusu görüntülerin Kayseri'de çekilip çekilmediği henüz netmeşmedi ancak, önceki gün Facebook'a atılan tüm dünyaya servis edilen görüntüler hakkında da ilgili komutanlıktan herhangi bir yalanlama gelmedi.

Ali TÜRKASLAN

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (6)
Timur 5 yıl önce
bu haberde ne ki siz oralari iyi tanimiyorsunuz galiba. eskiden milliyetçiligin kalesi olan kayseri akp iktidarindan sonra vatan haini ve terörist yatagi olmustur, bu verdigim haber dogrudur, hattar türkiyenin bir çok ili bu konumdadir terörist kayniyor her yeri, buda bölünmenin ön izleri. millet sadece uyuyor düsman ona sabah selam veriyor haberi bile yok ....
Nüket tilkici 5 yıl önce
Tayip .1.PKK. 2. Işıt. Katliam. Örgütünü orta Doğu'da ve Doğu'da güçlenmesini sağlayan bunlara ülkemizde işbirliği yapan Gül ve özel paşa dır İslam dini denile vahşiler ülkemizde kellemizi kesecekler yeter demenin zamanı geçiyor
Cem Güler 5 yıl önce
dağda önüme mi bakacağım arkama mı? ne duruma geldi şu ülke.
Emre 5 yıl önce
kayseri olduğuna emin olabilirsiniz. arkadaki ali dağıdır. yer olaraksa büyük ihtimalle general adnan doğu kişlasindadır.
furkan duman 5 yıl önce
Arkadaslar ora Kayseri komando tugayiidir cunku benim amcam orda gorev yapiyor
CAN 5 yıl önce
arkadaşlar bende orda askerl
k yaptim gn adnan dogulu kişlasi orasi kesi̇nli̇kle
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P