banner1199

banner1197

Atatürk heykeline Ermeni engeli!

ABD’nin Los Angeles kentinin Carson Belediyesinde dünya liderlerinin anıtlarının bulunduğu barış parkında yapılması planlanan Atatürk anıtının başvurusu, Los Angeles’da yaşayan Ermenilerin yoğun baskısı ile belediyedeki oylamada reddedildi

GÜNDEM 05.03.2015, 11:25 05.03.2015, 11:28
Atatürk heykeline Ermeni engeli!

Carson Belediyesinde gerçekleşen toplantıda, Carson Belediye Başkanı Jim Dear ve diğer meclis üyeleri ret oyu verdi. Kendisinin de tarih öğretmeni olduğunu söyleyen Carson Belediye Başkanı Jim Dear meclis toplantısındaki oylama sırasında yaptığı açıklamada Türklerin Ermenilere soykırım yaptığını iddia etti.
Ermenilerin yoğun baskısı altında yapılan toplantıda, Ermeni toplumu temsilcileri Türkler ve Atatürk’e karşı sert açıklamalarda bulundu. Ermeniler ayrıca bu anıtın Los Angeles için bir utanç kaynağı olacağını söylediler. Oylama sonrası verilen kararın ardından sevinç çığlıkları atan Ermeniler toplantıya gelen Türkleri sözlü taciz ettiler.
Toplantıda söz alan Los Angeles Türk Başkonsolosu Gülru Gezer, Atatürk’ün dünya çapında saygınlığı bulunan bir çok dünya liderine örnek olmuş kişiliğini katılımcılara ve Meclis komisyonuna anlattı. Gülru Gezer söz aldığı sırada ayağa kalkan ve sırtlarını mahkeme salonuna dönen Ermeniler konuşmayı
protesto ettiler.

Los Angeles’daki Türk Derneklerinin Başkanı Burcu Tansu toplantı sonrasında DHA’ya yaptığı açıklamada, Los Angeles’da yaşayan Türk toplumu olarak Carson Belediyesinin Ermenilerin baskısı altında kalarak verdiği bu kararı üzüntü ile karşıladıklarını ve bu tip baskıların karşısında her iki ülkenin insanlarının birbirlerinden daha da uzaklaştığını söyledi.
Barbaros Tapan

DHA LOS ANGELES

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P