banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Aziz Kocaoğlu kararını canlı yayında duyurdu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 08.10.2018, 22:21 08.10.2018, 22:36
Aziz Kocaoğlu kararını canlı yayında duyurdu

Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı adayı olmayacağını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, canlı yayında CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

'SİYASETİ BIRAKIYORUM'
2004’ten bu yana üç dönemdir İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yürüten CHP’li Aziz Kocaoğlu siyaseti bırakacağını açıkladı.
Kocaoğlu ayrıca, Ahmet Hakan'ın sorduğu "Muharrem İnce'ci misiniz?" sorusuna, "Hayır, ben kimseci değilim. Ben çocukluğumdan beri CHP'deyim. Afiş astım yıllarca. Ben CHP'liyim" şeklinde cevap verdi.

ADAY OLMAYACAĞINI DUYURMUŞTU
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Aday olmama kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım" ifadesini kullanmıştı.

Kocaoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:
"Değişimde ısrarcıyım. Kişilerle problemim yok, sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir. Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Ne yaptıysam arkasında durdum. Önce devletim, sonra partim için çalıştım. Çıkar peşinde koşmayan, atadan CHP’liyim. Partimin menfaatlerini her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutarım.
14,5 yıldır çok yoğun bir tempo içerisindeydim. Samimiyetle, her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Aday olmama kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım. Bugün için en büyük arzum 15 yılın sonunda CHP’li bir başka arkadaşa görevimi devretmektir."

Yorumlar (1)
Rüstem Ertuğ 1 yıl önce
Önce Başkan'a teşekkür ederim,Kendi adıma değil İZMİR adına.Daha ne desin ,değişim Zaman'ı gençlerin işbaşı yapma Zaman'ı bunu ülkemizin her yerinde uygulamak dileğimle.saygılar.
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P