banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Aziz Kocaoğlu'ndan adaylık açıklaması

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Aday olmama kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım" dedi

GÜNDEM 01.10.2018, 11:58 07.02.2019, 00:29

Parti genel merkezlerinin yerel seçimde ittifakı tartıştığı bir dönemde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aday olmayacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu, CHP'de en çok istenen ilk iki makamdan arasında yer alıyor. 14 buçuk yıldır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Aziz Kocaoğlu, koltuğu devretmenin CHP'ye örnek olmasını istedi. 

CHP Genel Merkezi de kamuoyu ile aynı anda duydu Aziz Kocaoğlu'nun kararını. Çünkü Kocaoğlu, kararını ne Genel Merkez ne de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na iletti. 1 saate yaklaşan açıklamada da bu durumun altını, özellikle çizdi. 24 Haziran seçiminden sonra CHP'de değişim istemesinin kararında etkisinin olmadığını söyleyen Kocaoğlu'na "İzmirliler aday olmanız için ısrar ederse kararınız ne olur? sorusuna ise net yanıt vermedi. 

Kocaoğlu'nun kapıyı kapatmayan ifadeleri ve kararını seçime 6 al kala açıklaması, İzmir'de  "Aziz Kocaoğlu aday olabilir" değerlendirmelerine neden oldu. 

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Kocaoğlu kararını tek taraflı açıkladı, 'gitme-bırakma' deme durumumuz söz konusu değil. Kararının hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

HABER: UFUK AKKAYA
ulusal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P