banner1199

banner1197

Bahçeli: Bizim içimizi acıtan...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli PKK terör örgütünün bütünüyle başının ezilmesi, yok edilmesi gerektiğini söyledi. “Gün terörün belini kırma, yılanın başını ezme günüdür” dedi. MHP lideri “Can almış, kurşun atmış, bölücülük yapmış kim varsa adaletin karşısına çıkmalı” sözleriyle de HDP’ye dokunulmazlık mesajı verdi

GÜNDEM 26.04.2016, 13:07 26.04.2016, 15:09
Bahçeli: Bizim içimizi acıtan...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kilis'e atılan IŞİD roketleri üzerinden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Kilis terör örgütlerinin adeta açık hedefidir. Hiç kimsenin can güvenliği yoktur. Arzu ederdik ki Davutoğlu, Merkel gelmişken beraberce Kilis'e de gitseler vatandaşlarımızın ne duruma düşürüldüğünü yerinde görebilselerdi. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir" dedi.

LAİKLİK TEPKİSİ
Bahçeli, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın "Anayasada Laiklik olmamalı" açıklamasını değerlendirdi. Bahçeli, "Doğru bir düşünce değildir, Kahraman hatasından dönmelidir" dedi.

"Anayasamıza göre seçimli bir meclis Başkanımızın Anayasa’nın ilk dört maddeyi tartışmaya açması doğru bir yaklaşım değildir. Bir yandan Anayasa değişiklikleri üzerinde düşüncelerinizi ortaya koyacaksınız, ama bu düşüncelerinizin gerçekleştirilmesinde milletimizin ön şart ve kabulü olan ilk dört maddenin içerisindeki laikliği ayrıca tartışmaya açacaksınız. Doğru bir düşünce olmamıştır. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir. Türkiye’yi bir başka yere sürükleyebilecek, istismara vesile olabilecek bir karanlık kuyuya sürüklenmesine vesile olmamalıdır."

"KİLİS TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ADETA AÇIK HEDEFİDİR"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısına katıldı. Burada hitap eden Bahçeli, Kilis'in terör örgütlerinin adeta açık hedefi olduğunu belirterek, "Kilis perişandır. Her gün füze isabet etmektedir. Bu ilimizde yaşayan vatandaşlarımız korku içindedir. Kilis terör örgütlerinin adeta açık hedefidir. Buradan göçler başlamıştır. Hiç kimsenin can güvenliği yoktur. Kilisli vatandaşlarımız toplumsal hayata güvenle katılmaktan çekinmektedir. Kilis'e bomba yağmaktadır. Hükümet duyarsız ve atıldır. Evlerde oturmak bile emniyetli değildir. MHP Kilis'in ve Kilisli kardeşlerimizin yanında kaya gibi duracak, haklarını ve hukuklarını cesurca müdafaa edecektir. Hiç kimse bizim AKP gibi Kilis'e yüz çevirmemizi beklememelidir. Arzu ederdik ki Davutoğlu, Merkel gelmişken beraberce Kilis'e de gitseler vatandaşlarımızın ne duruma düşürüldüğünü yerinde görebilselerdi. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir" diye konuştu. DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P