banner1199

banner1197

banner1203

Bahçeli’den ABD'ye Süleymani suikastı tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İranlı komutan Kasım Süleymani suikastına değindi “Eşkıyalıktır, barbarlıktır” diyerek ABD’ye tepki gösterdi. Bahçeli, Libya tezkeresine karşı çıkanları da eleştirdi.

GÜNDEM 12.01.2020, 19:22
Bahçeli’den ABD'ye Süleymani suikastı tepkisi

Kasım Süleymani suikastına karşı ABD’ye tepki gösterdi.

MHP’nin Ankara’da 10 Ocak Cuma günü başladığı 3 günlük kamp 12 Ocak’ta sona erdi. MHP lideri Devlet Bahçeli başkanlığında başlayan kampta parti yönetimi teşkilatı Meclis çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Suriye, ABD-İran gerilimi, Libya’da yaşananlar, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve Türkiye’nin izlediği politika konusunda da akademisyenler partililere sunum yaptı.

Kampın kapanış konuşmasını da MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptı. Bahçeli’nin gündeminde İran-ABD gerilimi, Libya tezkeresi, terörle mücadele ve Türkiye’nin komşu ülkelerle işbirliği başlıkları vardı.

Bahçeli, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin şehit edilmesine tepki gösterdi, ABD’yi sert bir dille eşleştirdi. Türkiye’nin Tahran Washington gerilimindeki tutumunu da değerlendirdi.
"Üst rütbeli bir askeri direkt hedef alarak ‘Bana göre suçludur, o halde ölmesi gerekir’ demek kanun tanımazlıktır, vahşi batı yönetimidir, eşkıyalıktır, barbarlığın ta kendisidir. Suçu belirleyip, ardından suçluyu cezalandırmak, buna da kılıf dikmek hiçbir ülkenin hakkı ve haddi olamayacaktır"

Bahçeli, terörle mücadelede komşu ülkelerle işbirliğine de dikkat çekti.

Bölgesel gelişmeleri değerlendiren Bahçeli, Suriye’de çözümsüzlüğün nedeninin Devlet Başkanı Beşar Esad olduğunu iddia etti.

Bahçeli’nin bir diğer gündem maddesi de Libya tezkeresi oldu. Tezkereye karşı çıkanlara yanıt verdi.
 

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)