banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bakan Akar'dan Libya ve İdlib açıklaması

Libya'daki son durum, İdlib gözlem noktaları, Tankpalet, krize neden olan S-400 ve F-35'ler... Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar gündemdeki bu konulara değindi. Libya için "Ateşkes çöktü" yorumlarının doğru olmadığını belirten Bakan Akar ülkedeki Türk askeri varlığı için de "Eğitim verip, danışmanlık yapıyorlar" dedi.

GÜNDEM 15.01.2020, 17:53 15.01.2020, 17:54
Bakan Akar'dan Libya ve İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle buluştu. Gündeme dair soruları yanıtladı.

Öncelikli gündem maddeleri arasında Libya vardı. Ateşkesteki son durum soruldu.

Akar, Berlin konferansını hatırlattı, sonuç beklediğini söyledi.

Libya'daki Türk askeri varlığı için de konuştu Akar, sayısı zamanla değişen personelin olduğunu ve eğitim verdiklerini danışmanlık yaptıklarını belirtti.

Suriye ve Türkiye istihbarat başkanlarının görüşmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Görüşme yeni bir döneme mi giriliyor sorusunu akıllara getirdi.

İdlib konusu da soruldu Bakana.

S-400'ler ve F-35 Amerika ile krize neden olmuştu. Akar füze sisteminde eğitim sürecinin devam ettiğini, F-35'ler içinse "başka alternatifler olabilir" dedi.

Ve Tank Palet fabrikasıyla ilgili yapılan eleştirilere yanıt veren Akar, kontrölün Bakanlıkta olduğunun bir kez daha altını çizdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P