banner1199

banner1197

Bakan Murat Kurum: Kartal'daki mağduriyeti gideririz

DKY İnşaat ile 2015'te kat karşılığı anlaşan, aradan geçen yıllarda inşaatta hiçbir ilerleme kaydedilmeyen Kartal Esentepe Akel Kooperatifi üyelerinin mağduriyetine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müdahale etti.

GÜNDEM 27.03.2019, 17:55 27.03.2019, 17:56
Bakan Murat Kurum: Kartal'daki mağduriyeti gideririz
Ercan Küçük/ Aydınlık

Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel seçim çalışmaları kapsamında Kartal Esentepe'deki kentsel dönüşüm mağduru Akel Kooperatifi üyesi vatandaşları eylem yaptıkları alanda ziyaret etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Yücel, konunun takipçisi olacaklarını iletti. Aydınlık ziyareti ve vatandaşların mağduriyetini geçtiğimiz günlerde haberleştirdi. Yapılan haberde DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya'ya söz verilmiş, iddialara yanıtlarına da yer verilmişti. Haberden rahatsız olan DKY İnşaat, avukatları aracılığıyla İstanbul 6.Sulh Ceza Mahkemesi''ne başvurarak "kişilik hakları ve ticari itibarının ihlal edilmesi" gerekçesiyle haberin kaldırılması ve erişimin kaldırılması kararı aldırdı.

BAKAN KURUM'DAN TALİMAT
Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek'in Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'İmar ve Kentsel Dönüşüm' programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunlarını dinledi. Programda, yaşadıklarını Bakan Kurum'a anlatan Akel kooperatifi üyeleri hazırladıkları raporları da Kurum'a teslim etti. Bakan Kurum, vatandaşlara dosyalarının Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen'de bulunduğunu, kendilerine yardımcı olacaklarını, mağduriyeti sona erdireceklerini iletti. DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya'yı da arayan Kurum, yaşanan mağduriyeti sona erdirmesi talimatında bulundu. DKY İnşaat'ın ciddi bir firma olduğunu ancak bu işten zarar göreceğini belirten Kurum, şirketin başka projelere odaklanması, enerjisini başka projelere harcaması gerektiğini iletti. Bakan Kurum, bakanlık görevlileri ve Ali Dumankaya'ya konuyu konuşup sorunu sona erdirmeleri ve saat 17'ye kadar kendisine rapor sunmaları talimatı da verdi.

'AYDINLIK SESİMİZ OLDU'
Konuyu Aydınlık'a değerlendiren Akel Kooperatifi 2.Başkanı İbrahim Karslıoğlu Bakan Kurum'un güçlüden yana değil vatandaştan yana tavır aldığını belirterek teşekkür etti. Aydınlık'ın da yaptığı haberlerle yanlarında olduğunu vurgulayan Karslıoğlu, "Bizim sesimiz oldunuz. Teşekkür ederiz" dedi. Aydınlık'ın haberlerine DKY İnşaat'ın aldığı erişime engelleme kararına da tepki gösterdi.
Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P