banner1199

banner1197

Bakan'dan idam açıklaması! İdam'ın geri getirilmesi...

GÜNDEM 17.02.2015, 12:26 17.02.2015, 12:32
Bakan'dan idam açıklaması! İdam'ın geri getirilmesi...

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Mersin’de Özgecan’ın vahşice katledilmesinden sonra gündeme gelen idam cezasıyla ilgili olarak, idam cezasının geri getirilmesinin gündemlerinde olmadığını ve müebbet cezasının idam cezasından daha etkili bir yöntem olduğunu söyledi.

Özgecan cinayetinden sonra idam cezasıyla ilgili yaşanan tartışmaları Bakanlar Kurulu’nda ele aldıklarını sözlerine ekleyen Bozkır, “AB Bakanı olarak düşüncemi açıkladım. İdam cezası 2000 yılında kaldırıldı. 2004 yılında da tüm mevzuatımızdan, Anayasamızdan çıkartıldı. AB sürecinin önemli bir unsurudur. AB ilkelerinde uygulanmamaktadır. Ağırlaştırılmış müebbet cezası uygulanmaktadır. Bence idam cezasından daha etkili bir yöntemdir. Buda 36 yıla tekabüldür” dedi.  Bakan Bozkır, bu konuda son olarak idam cezasının geri getirilmesinin gündemde olmadığını söyledi. (İHA)

Yorumlar (1)
Burcu 5 yıl önce
sabırla cümle kurmayı deneyeceğim,öncelikle arslan ailesine;
başımız sağ olsun ve allah sabır versin demek istiyorum,ülkemiz de böyle, insanlık sıfatını alamamış varlıkların,yaptığı vahşetle şoktayız. ne şekil bir ceza rahatlatacak,bizleri inan bilmiyorum sadece tek istediğimiz en acı şekilde
ödemesi gerektiği bu bedeli..kadın olmak bu ülkede bu kadar basit bu kadar kolay ve,
güç ispatı ile sahip olunacak doğrultuda mı ? merak ediyorum.
böylesine çirkin, böylesine vasıfsız karaktersiz,
bir adam nüsfettesi mi bizi eve bırakıyor? toplu taşıma aracında..
onca işsiz, çaresiz kalmış sürekli baş vuru yapıp bir amaca ulaşamayan
insan evlatları varken, böyle vasıfsız insanlara, uyuşturucu içip karısına ayrı
bir başkasının evladına ayrı işkence çektiren varlığa, idam verilsin mi verilmesin mi?biz bunu tartışıyoruz.lütfen, sessiz kalmayın gerekli birimlerde ilgili olanlara sesleniyoruz.. ve asla nihat doganı tv ekranlarında görmek istemiyoruz. sürekli çirkin örnek olmasından bıktık..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P