banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bakanlık kanalıyla 63 milyon lira yardım dağıtıldığı ortaya çıktı

7 Haziran seçimleri öncesi sadece Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşlara, bir kereye mahsus olmak üzere para dağıtıldığı ortaya çıktı. Yardımlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden yapıldı. Bakanlığın, 1 Kasım seçimleri öncesinde de benzer bir çalışma içinde olduğu ortaya çıktı.

GÜNDEM 20.09.2015, 19:42 20.09.2015, 19:43
Bakanlık kanalıyla 63 milyon lira yardım dağıtıldığı ortaya çıktı
Türkiye, seçimler öncesi dağıtılan kömür, makarna ve hatta buzdolabı yardımlarını artık kanıksar duruma geldi. Sadece seçim dönemlerinde yapılan bu yardımların 7 Haziran seçimleri öncesi de yapıldığı ortaya çıktı.

Yardımlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden yapıldı. Bakanlık bir kereye mahsus olmak üzere; doğum, çeyiz, öksüz-yetim-şehit aileleri ve çocukları gibi kalemlerde yardımlar dağıttı.

Yardımlar yurt genelinde değil sadece Doğu ve Güneydoğu illerinde yapıldı. 44 ilde dağıtılan yardımın tutarı tam 63 milyon liradan fazla.

Bakanlığın, 1 Kasım seçimleri öncesinde de sosyal yardımların dağıtımı için de yeni bir çalışma başlattığı öğrenildi. 1 Kasım seçileri öncesi dağıtılacak yardımın hangi illeri kapsayacağı ve tutarının ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P