banner1199

banner1197

Balyoz'da ABD ve Necdet Özel'in rolü!

GÜNDEM 20.06.2014, 16:49 20.06.2014, 16:07
Balyoz'da ABD ve Necdet Özel'in rolü!

Balyoz davasında 230 subay neden hüküm giydi?

NATO yerine Avrasya diyen ve milli refleksler sergileyen TSK'ya ders verip kendilerince rehabilite etmek için!

Hanefi Avcı ise daha ziyade bürokrasiye korku salma adına kurban edilmişti.

Peki bugünkü tablo yani Anayasa Mahkemesinin kararları mı?

Hayır sadece adaletin tezahürü değil, mevzileri tahkim adınadır.

Ancak ilginçtir kim hangi safta o muğlaktır!

Düşünün Tayyip Erdoğan'la kavgalı ya da en azından mesafeli olduğu düşünülen Anayasa Mahkemesi Erdoğan'ın can düşmanı ilan ettiği F tipi örgütün kararlarını iptal etmiştir...

Bu işler ABD'siz olmayacağına göre o kimi ezip geçti belli değil!

Evet bu tahliyelerle gözden çıkarılan Tayyip mi Fethullah Gülen mi onu bekleyip göreceğiz.

Ancak bir hak teslimini yapmak durumundayız. Bu hadisenin galibi Genelkurmay Baykanı Necdet Özel'dir zira sonuç ortadadır.Evet pek konuda eleştirdiğimiz Özel Paşa'yı bugün tebrik zamanıdır...

EVREN'E TRİBÜN ADALETİ!

Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın müebbete mahkûm edilmesi tuluattır.

Öyle çünkü herkes biliyor ki bu isimler bu cezaları asla yatmayacaktır ve tribünleri tatmin ya da siyasi istismar adına böyle bir cezaya çarptırılmışlardır.

Birincisi bu hükmün Yargıtay süreci epey zaman alacaktır ki 95 yaşındaki Kenan Evren ile 89 yaşındaki Şahinkaya'nın buna ömrü yetip yetmeyeceği belli değildir.

Velev ki yetse bile iki isim ağır hasta olduklarından cezaevine değil bugünkü gibi Gata'ya konulacaktır.

Evet 12 Eylül yargılamaları soyut bir kandırmacadır zira koca bir ihtilal davasında Evren ve Şahinkaya'nın dışında hiç kimse yoktur.

AYM VE YARGITAY 9. CEZA DAİRESİ

Anayasa Mahkemesinin oy birliği ile verdiği Balyoz ve Hanefi Avcı hükmünden sonra Yargıtay 9. Ceza Dairesinin mahkûmiyeti onaylayan üyeleri bugün itibarı ile cübbelerini çıkarması gerekiyor zira son makamın hükmü bunu emrediyor.

Tersi tavır sadece adalete ve vicdana değil, ülkedeki hukuk birliğine başkaldırı olacak zira AYM sıradan bir mahkeme değil tersine en üst hukuk organıdır. Üstelik üyelerinin büyük bölümü bu iktidar tarafından seçilmiştir.

Aslında bize sorarsanız istifa etmeleri de yetmemelidir.

Balyoz cinayeti ya da hükmüne alet olanların gerçek yargı önünde hesap vermesi gerekiyor zira aksi halde Türkiye'nin Ordusuna yapılan suikast cezasız kalacaktır ki bu devlet-i ebed müddet adına kabul edilemez.

EŞ VE KIZLARI HELALMİŞ!

Mümtazer Türköne'nin ifadesi ile AKP'nin Şeyhülislamı olan Hayrettin Karaman ne düşünüyor merak ediyorum.

IŞİD'in Musul müftüsü iki gün önce fetva verdi: -"Irak Başbakanı Maliki'ye savaş ilan etmeyenlerin karıları ve kızları cihat yapan Irak-İslam Devletinin mücahitlerine helaldır!" Bu fetvanın bir diğer okuması Şiilerin ırzına geçmek IŞİD'lilere mübah demektir. Müftüye bakar mısın ırz avcılığına soyunmuş!

Ve heyhat ırz avcısı bu katillere AKP hala terörist bile demiyor unsur diyor..

DİSİPLİN TEHDİDİ!

PKK'ya karşı çok demokrat olan Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu Ekmeleddin İhsanoğlu'na hayır diyen CHP milletvekilleri olduğunda Haluk Koç aracılığı ile şöyle tehdit etti: "Parti disiplinine karşı çıkanlar sonuçlarına katlanır." CHP liderinin gösterdiği bu sopa ikinci aday için aranan 20 imzanın engellenmesini amaçlıyor. Tam bu noktada soralım: Kemal Bey ikinci adaydan niye korkuyor?

Öyle ya seçim iki turlu ve birinci turda en çok oyu alacak olan ikinci turda Erdoğan'la yarışacak! Realite bu ise birinci turdaki demokratik yarışı engellemek niye?

Belli ki Kılıçdaroğlu CHP tabanının kendi iradesini çiğneyeceğini ve İhsanoğlu'nun birinci turda eleneceğini düşünüyor.

Sabahattin Önkibar / Aydınlık

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P