banner1199

banner1197

Başbakan Binali Yıldırım: Bu yıldan itibaren kalkıyor

Moldova'da temaslarına devam eden Başbakan Binali Yıldırım, Moldova-Türkiye İş Forumu'nda konuştu. Yıldırım, "Son iki yılda ticaret hacmimizde azalma oldu. Bu bölgesel, küresel krizden kaynaklı bir durum, ama bu geçici hal bu yıldan itibaren tamamen ortadan kalkıyor." dedi

GÜNDEM 06.05.2017, 10:05 06.05.2017, 10:11
Başbakan Binali Yıldırım: Bu yıldan itibaren kalkıyor

Başbakan Yıldırım Forum'da yaptığı konuşmada, "İş adamlarımızın önünü açacak tedbirleri alıyoruz. İş yapacak imkanları hazırlamaya çalışıyoruz. Son iki yılda ticaret hacmimizde azalma oldu. Bu bölgesel, küresel krizden kaynaklı bir durum, ama bu geçici hal bu yıldan itibaren tamamen ortadan kalkıyor. Ekonomik ilişkilerimizin sağlam bir zemine oturması için ciddi işler yapıldı. Bir çok anlaşma, 90'lı yıllarda yürürlüğe konuldu. Şimdi bu anlaşmaları güncelliyoruz" dedi. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Taşımacılık ticaret değildir. Taşımacılık iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi için bir araçtır. Artık bilişim çağındayız, bazı bürokratik işlemleri tekrar eden işlemlerden vazgeçmemiz gerekiyor. Orta vadede ikili ticaretimizi bir milyar doların üzerine çıkarmak çok abartılı bir hedef değil. Mümkündür. Ticaret bakımından kalıcı uzun vadeli yatırımlar bakımından Türkiye'de büyük imkanlar olduğunu ifade etmek isterim.

Moldova'da iş adamlarımızın imzasını görmek gurur verici. Bugün iş adamlarımızın yaptığı yatırımların tutarı 300 milyon dolar. Yeterli değil. Daha fazlasını yapacak potansiyelleri imkanları olduğunu düşünüyorum.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P