banner1199

banner1197

Başbakan Davutoğlu'ndan HDP’li Kürkçü'ye çok sert cevap

GÜNDEM 19.04.2016, 14:22 19.04.2016, 15:55
Başbakan Davutoğlu'ndan HDP’li Kürkçü'ye çok sert cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu AB ülkeleri liderleriyle temas için Strazburg'a gitti.

HDP'Lİ ERTUĞRUL KÜRKÇÜ'YE CEVAP

Burada kendisine HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü sorular sordu. Devleti katliam yapmakla suçlayan Ertuğrul Kürkçü Davutoğlu'na İngilizce olarak terör operasyonlarıyla ilgili soru sorunca Davutoğlu yanıt verdi.

İNGİLİZCE YERİNE TÜRKÇE SORSAYDINIZ
Davutoğlu, Türkçenin AB dilleri arasına girdiğini hatırlatarak "Keşke İngilizce yerine Türkçe sorsaydınız" dedi.

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

 Sayın Kürkçü'nün Türk başbakanına Türkçe ifade etmesini tercih ederdim. Kendisine oy verenler de daha memnun olurdu. Devletlerin vatanaşlarına karşı görevleri vardır. Bir devletin vatandaşlarına iki görevi vardır: güvenlik ve özgürlük. İnsan onuru bu iki şey üzerine talimdir. çağdaş devletlerdeki temel mesele kamu düzeni olgusudur. Kamu düzeni olmadan devletler yaşayamaz. Gerilla diyerek meşrutiyet kazandırılmaya çalışılan PKK teröristlerinin kazdığı hendeklerin yanından okula gitmek zorunda olan çocuğu olsaydı, Kızılay'da katledilen kişilerden birinin akrabası olsaydı PKK'ya gerilla değil alçak bir terör örgütü derdi. Ben burada son seçimde halkında yüzde 49.5 oy almış bir başbakan olarak bulunuyorum Halkıma bir söz verdim: Türkiye'nin her köşesi güvenli olacak. Kim yaparsa yapsın, yolara mayın döeşerse, bomba yüklü arabalara vatandaşlarıma saldırırsa onu durdurmak benim asli görevimdir ve bu mücadele her Türkyie vatandaşı kendini güvende hissedene kadar sürecektir. Çözüm süreci ilan edildiğinde silahlar bırakılsaydı bugün başka şeyler konuşuyor olabilirdik. Terör örgütü eylemere devam edecek, siz sdönüp bu operasyonların ne zaman biteceğini soracaksınız. Ama Türkiye'de her şey konuşulaiblir. TBMM'de istediğiniz ifadede bulunuyorsunuz. Sorularınızın cevabı bu satırların arasındadır. Türkiye'yi dinlemeyi bilseydeiniz, sorularınızın cevaplarını alırdınız.

Yorumlar (4)
Adil Aydın 4 yıl önce
Medya öcalan'ı yıllarca gündemde tutarak parlattı. Şimdi de ertuğrul kürkçü mü öne çıkarılıyor ?
Adil Aydın 4 yıl önce
İngilizce tercihi amerikan kültür emperyalizmine boyun eğmek. ODTÜ'deki devrimci (!) " - Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi " sloganını attığını inkar ediyor ; yahut da dönek.
E.Özaydin 4 yıl önce
Kürkcü show icin ,her türlü ve manipulastionu kullaniyor ,
abrek 4 yıl önce
samanlık faresi.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P