banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

BDP'den özerklik açıklaması

Yerel seçimler öncesi BDP'den bir özerklik açıklaması daha geldi. BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, yerel seçimler sonrası Doğu ve Güneydoğu'da özerklik uygulamasını yaygınlaştıracaklarını söyledi. Çelik, "Türkiye, İran, Irak ve Suriye'deki kürtleri bir araya getirerek, sınırları fiiilen kaldıracağız" dedi.

GÜNDEM 23.02.2014, 16:08 23.02.2014, 15:31
BDP'den özerklik açıklaması

BDP'nin özellikle son dönemde yüksek sesle tekrarladığı özerklik açıklamalarına bir yenisini ekledi.

BDP'nin yerel yönetimler sorumlusu Muş Milletvekili Demir Çelik yerel seçimler sonrası özerklik ilan edeceklerini söyledi.

BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, "30 Mart 2014’e yüklediğimiz misyon ile bu manada da anlamlıdır. Çünkü biz 14 Temmuz 2011’de devlete rağmen demokratik özerkliği ilan etmiştik. Bu özerkliği başarıya ulaştırmak yine önemsediğimiz yerel yönetimler üzerinden olacak. Türkiye gibi ulus üniter devletlerin hakkımız olsa da, bir kısım haklarımızı vermeyeceğini bildiğimizden dolayı onu beklemek yerine kendimiz harekete geçtik" dedi.

BDP'li vekil seçim sonrası uygulamaya koyacakları özerklik çalışması ile Türkiye, İran, Irak ve Suriye'deki Kürtleri bir araya getireceklerini ve sınırları fiilen kaldıracaklarını iddia etti.

Çelik, "Kürtlerin Ulusal Demokratik taleplerini mevcut siyasal projelerimiz çerçevesinde çözüme kavuşturmak için bir kısım konferanslar seminerler, paneller, uluslararası diplomatik ilişkileri 30 Mart 2014’ten sonra harekete geçirmek istiyoruz. Dört parçadaki Kürtler bu kapsamda birbirine yakın olacak." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
atilla kaan 6 yıl önce
insallah öyle bir gerzeklik yaparsinizda homojen türkiye'nin önünü acarsiniz..eger sizin ki gibi bir kambur olmasaydi kurulustan itibaren kimbilir türkiye nasil bir yerde olurdu. artik bu kamburun tasinmasi gelecek kusaklar tarafindan red edilmelidir...
Selma güçlü 6 yıl önce
Bunlara rahat battı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P