banner1198

banner1199

banner1197

Binali Yıldırım'dan İstanbul ve Ekrem İmamoğlu açıklaması

AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım, "Partimizin seçimin sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci halen YSK'da devam ediyor. Belediye başkanı kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi yaptırabilir. İstanbul'un beklediği, hizmetlerin ivedi olarak yerine getirilmesi. Benim için en büyük makam insanların gönlünde olan makamdır; ben hâlen İzmir milletvekiliyim" dedi. Yıldırım, "Seçimler bitti, tamamlandı ve İl Seçim Kurulu da itirazları sonuçlandırıp mazbatayı Sayın İmamoğlu'na verdi. Ben de kendisine 'hayırlı olsun' dedim." ifadelerini kullandı

GÜNDEM 19.04.2019, 16:21 23.04.2019, 01:54

AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım, "Partimizin seçimin sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci halen YSK'da devam ediyor." dedi. 

Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki (İBB) veri tabanını kopyalanması talimatına dair "Belediye başkanı kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi yaptırabilir" ifadelerini kullandı. 

AKP'li Yıldırım, "İstanbul'un beklediği, hizmetlerin ivedi olarak yerine getirilmesi" şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Benim için en büyük makam insanların gönlünde olan makamdır; ben hâlen İzmir milletvekiliyim" açıklaması yaptı.

Yıldırım, şunları söyledi:

"Seçimler bitti, tamamlandı ve İl Seçim Kurulu da itirazları sonuçlandırıp mazbatayı Sayın İmamoğlu'na verdi. Ben de kendisine 'hayırlı olsun' dedim.

AK Parti'nin, Milliyetçi Hareket Partisinin seçimin sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci halen Yüksek Seçim Kurulunda devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu tabii ki bu konuda bir karar verecektir.

Belediye Başkanı, kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi, incelemeyi yaptırabilir ama bütün iş ve işlemlerin hukukun içerisinde olması, belediyedeki yöneticileri, çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranılması esas olmalıdır.

Benim için en büyük makam, insanların gönlünde olan makamdır. Eğer bu yönde bir katkı sağlamışsak bu yönde bir mesafe almışsak Rabb'ime hamdederim, şükrederim ama şu da bilinmeli ben halihazırda İzmir milletvekiliyim. Bu sorumluluğum da devam ediyor."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P