banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Binlerce liseliden 10 Kasım'da tek mesaj: Atatürk yaşıyor

Tüm Türkiye'de yüzlerce lisede binlerce liseli Türkiye Liseliler Birliği (TLB) önderliğinde Mustafa Kemal Atatürk'ü andı

GÜNDEM 10.11.2017, 16:58 10.11.2017, 16:58
Binlerce liseliden 10 Kasım'da tek mesaj: Atatürk yaşıyor

Tüm Türkiye'de yüzlerce lisede binlerce liseli Türkiye Liseliler Birliği (TLB) önderliğinde Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. 

Adana'dan İstanbul'a, Bursa'dan Muğla'ya Türkiye'nin dört bir yanında ayağa kalkan ve okullarında Mustafa Kemal Atatürk'ü anan liseliler tek bir şiar etrafında birleşerek ortak mesajı verdiler: Atatürk yaşıyor!

Okullarında Atatürk panoları, köşeleri yapan, yaka kartları dağıtan, törenlerde konuşmalar yapan, Gençliğe Hitabe ve Andımız'ı okuyan, tenefüslerde Atatürk'ün sevdiği türküleri çalan vatansever liseliler Mustafa Kemal kararlılığı ile çalışıyor, her 10 Kasım'da olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

'10 KASIM BİZİM İÇİN MÜCADELE GÜNÜDÜR'

"TLB mücadelenin en ön cephesindedir. Liseler vatanseverliğin kaleleridir. Yüzlerce okulda Atamızı büyük bir kararlılıkla andık. Bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti koruyacağımıza söz verdik. Atatürk'te birleşen milletimiz büyük zaferlerin ışığındadır." ifadelerini kullananan TLB Genel Başkanı Yıldırım Gençer "Kurtuluş Savaşımızın Baş komutanı, ülkemizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79.yıl dönümündeyiz. Atatürk'ün kararlılığını, azmini, vatan sevgisini yüreğimizde hissediyoruz. Bizim için 10 Kasım mücadele günüdür. Atamızdan aldığımız güçle Emperyalizme, bölücülüğe ve gericiliğe karşı mücadele günü." dedi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P