banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Birçok ilde elektrik kesintisi yaşanıyor

İstanbul'da Avrupa ve Anadolu yakasında, Adapazarı ve Kocaeli'de elektrik kesintileri yaşanıyor. Kesintilere dair Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den açıklama yapıldı.

GÜNDEM 29.12.2016, 16:39 29.12.2016, 17:08
Birçok ilde elektrik kesintisi yaşanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Türkiye'yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın iletim hatlarında geçici arızaya sebep olduğu ve kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcandığı bildirildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın elektrik iletim hatlarında geçici arızalara sebep olduğu belirtilirken, "Özellikle, Marmara Bölgesi'nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14.20'den itibaren elektrikte kesintiler yaşanmaktadır." denildi. 

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) bünyesindeki ekiplerin, hava koşullarının elverdiği çerçevede yaşanan arızalara müdahale ettiğinin kaydedildiği açıklamada, kesintilerin en kısa zamanda giderilmesi için yoğun mesai harcandığı kaydedildi.
Öte yandan, İstanbul Avrupa Yakası'na elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den (BEDAŞ) yapılan açıklamada da hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeteri kadar elektrik alınamadığı açıklandı.

Kesintiden Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Bahçelievler ve Eyüp ilçelerinin etkilendiği kaydedilirken, "Ulusal elektrik şebekesinden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır." ifadeleri kullandı.

Aynı zamanda, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda elektrik dağıtımını gerçekleştiren AYEDAŞ'tan da saat 15.15 itibarıyla ulusal şebeke sistemli elektrik kesintisi yaşandığı ve kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için tüm kaynakların seferber edildiği duyuruldu.

Kaynak: AA
Yorumlar (2)
canan 3 yıl önce
sabah 11 den bu yana elektrikler yok şaka gibi ve saat şu an 22:50 . insanlar nasil bu kadar mağdur edilebilir.
Mehmet Ziya 3 yıl önce
Elektrik faturaları hizmer bedelleri tüketiciye anında geliyor.Ne kadar dakik fatura teslim hizmeti ve gecikme zam ceza uygulaması yapıyorsunuz TEBRİKLER!
Diğer tarafta tam 3(üç) saattir elektrikler kesik. YİNE TEBRİKLER hizmeti verenler ile denetleyen SORUMLULAR TEBRİKLER!
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P