banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bodrum'da skandal olay!

Binlerce mülteci Akdeniz’de boğulurken Bodrum’da bir skandal ortaya çıktı. Fransa’nın Bodrum’daki Fahri Konsolosu Françoise Olcay'ın, mültecilere şişme bot ve can yeleği sattığı öğrenildi. Olcay görevinden alındı. Öte yandan mültecilerin göç yolu üzerindeki Macaristan sert tedbirleri uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

GÜNDEM 13.09.2015, 13:41 13.09.2015, 13:41
Bodrum'da skandal olay!
Akdeniz binlerce göçmene mezar olurken Bodrum’da skandal bir olay yaşandı.

Fransa’nın Bodrum’daki Fahri Konsolosu Françoise Olcay’ın mültecilere şişme bot ve can yeleği sattığı ortaya çıktı. Olcay’ın bir Fransız televizyonunda gizli kamera le kaydedilen konuşmaları yayınlandı. Fahri konsolos botları mültecilere sattığını ve onları bir şekilde ölüme gönderdiğini itiraf etti.

Olcay, gizli kamera konuşmalarının yayınlanmasının ardından Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius tarafından görevinden alındı.

Öte yandan göçmenlere karşı katı tutumuyla bilinen Macaristan hükümeti sert tedbirler alıyor. Bu kapsamda sınırı yasadışı geçenler veya güvenlik güçlerine karşı gelenler tutuklanıp, 3 yıla kadar hapisle cezalandırılabilecek. Karar yarından itibaren yürürlüğe girecek.

İngiltere'de ise protestolar vardı. Londra’da “Mültecilerle Dayanışma” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe, mülteci sorununda Avrupa ülkelerini duyarsız kalmakla suçlayan binlerce kişi katıldı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Ali İhsan 4 yıl önce
Bu cür mahlukata emperyalist uşağı deyince fena halde öfkelenirler...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P