banner1199

banner1197

Bu anket Erdoğan'ı panikletti!... ''Adaylıktan feragatı bile ihtimal''

GÜNDEM 06.06.2014, 23:05 07.06.2014, 12:05
Bu anket Erdoğan'ı panikletti!... ''Adaylıktan feragatı bile ihtimal''
10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için mayıs ayı sonunda adayımızı açıklayacağız diyen Erdoğan şimdi de haziran ayını işaret etti. Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Erdoğan'ın bu süreyi uzatmasının altında yatan olayı köşesine taşıdı.

Yazısında "İşte size gerçek bir kulis haberi" diyen Önkibar, 30 Mart'taki yerel seçimlerin ardından gerçekleşen olayların Erdoğan'ın "popülaritesini" aşağıya çektiğini belirtti. Önkibar, "dinlediğime göre Erdoğan bütün anketlerde yüzde 41'i geçememiş. Dolayısı ile ikinci turda PKK'nın katacağı yüzde 5-6 bile Köşke çıkmasına yetmiyor." dedi.

İşte Önkibar'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü:

İşte size gerçek bir kulis haberi. "Mayıs sonunda Cumhurbaşkanı adayımızı açıklarız" diyen Tayyip Erdoğan bu süreyi Haziran ortasına uzattı ki yeni iddia Haziran sonudur.

Peki bu erteleme niçin mi?

Son anketlerden çıkan sonuçlar.

Malum Erdoğan üç ayrı araştırma şirketine sürekli anketler yaptırır ki bu aralar bu çalışmalar daha da yoğunlaştı.

İşte o kamuoyu araştırma firmalarından birinden sızan bilgi şudur:

Tayyip Erdoğan ile partisi 30 Mart seçim sonuçlarının gerisinde.

Soma'daki facia ve PKK'nın günlerce yol kesip çocukları dağa kaldırması Erdoğan'ın popülaritesini aşağı çekmiş ki bu durum ardarda yaptırılan birkaç ankette görülmüş.


Dinlediğime göre Erdoğan bütün anketlerde yüzde 41'i geçememiş. Dolayısı ile ikinci turda PKK'nın katacağı yüzde 5-6 bile Köşke çıkmasına yetmiyor.

Yapılan değerlendirme şudur:

Tayyip Erdoğan muhalefetin adayı belli olduktan sonra yeniden anketler yaptırıp durumu değerlendirecek ve ona göre karar verecek ki tehlike gördüğü an adaylıktan feragatı bile ihtimalmış. İşte adaylık açıklamasını sürekli ertelemesi bunun içinmiş.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
melsa zorel 5 yıl önce
tecrübelerinden,sabırlı ve sakin, dinlemeyi bilen konuşurken cümlelerini seçerek konuşan,hukukçu kişiliğinden dolayı hüsamettin cindoruk gibi birinin cumhurbaşkanı olmasını isterdim.gelecek günlerde yapılan anlaşmaların hükümleri bilinmediğinden dolayı ileride oluşabilecek sorunlar ve çözümü yönünden tecrübelerinden dolayı uygun biri olduğunu düşünüyorum...
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P