banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bülent Arınç damadı için başsavcıyı hedef aldı

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, FETÖ ile kararlılıkla mücadele eden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ı hedef aldı. Arınç, damadı Ekrem Yeter hakkındaki FETÖ davası için "Dosyada ciddi deliller var" diyen Kocaman'ın hukuk kurallarına aykırı davrandığını iddia etti. Arınç'ın Kocaman hakkındaki suçlamalarına ise tepki yağdı. Ak Partili, CHP'li ve Vatan Partili isimler Başsavcı Kocaman'a destek açıklamaları yaptı

GÜNDEM 01.01.2020, 20:28 01.01.2020, 20:29
Bülent Arınç damadı için başsavcıyı hedef aldı

FETÖ ile mücadele eden savcıya destek, Arınç'a ise tepki yağdı.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın FETÖ'nün üzerine kararlılıkla yürüyen Başsavcı Yüksel Kocaman'ı hedef almasına tepki yağdı. Kocaman'a ise yüzlerce destek mesajı geldi.

Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter hakkında FETÖ davası açıldı. Ankara 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada Yeter FETÖ üyeliği suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılandı.

Dava iddianamesine göre, Yeter, terör örgütü lideri,  Fethullah Gülen'in talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdı. Aynı zamanda örgüt üst yöneticileriyle onlarca kez telefonda görüştü.

Ancak yapılan yargılama sonrası Yeter beraat etti. Konuya ilişkin konuşan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, beraat kararına itiraz edildiğini söyledi.

Kocaman'ın bu sözlerine karşı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç yazılı bir açıklama yayınladı. 22'inci dönem Meclis Başkanı sıfatıyla açıklama yapan Arınç, Kocaman'ın hukuk kurallarına aykırı hareket ettiğini öne sürdü. Kocaman hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Arınç'ın tehdit içerikli açıklamasına ise Ak Partili, CHP'li ve Vatan Partili isimlerden tepki geldi. Eski Ak Parti milletvekilleri Şamil Tayyar ile Mehmet Metiner, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem Kocaman'a destsek açıklaması yaptı.

Senem, "Arınç neden telaşlandı?" diye sordu.

Ak Partili isimlerden gelen güçlü tepkilerde de Arınç'ın tehdit diline dikkat çekildi. Kocaman'a yapılan tehdide geçit verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Twitter üzerinden açıklama yapan CHP'li vekil Başarır da Başsavcı Kocaman'ın adalete ve hukuka umut olacak bir adım attığını kaydetti.

Bu isimlerin yanı sıra Twitterda yüzlerce kullanıcı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman için destek paylaşımı yaptı. Paylaşımlarda Kocaman'ın 15 Temmuz gecesi ve sonrasında FETÖ ile kararlılıkla mücadele ettiğini dikkat çekildi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P