banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bülent Kayabaş hayatını kaybetti – Bülent Kayabaş kimdir?

Yeşilçamın bazen kötü adamı, muzip bir arkdaş, bazen de gözü kara sevdalılarından biriydi usta oyuncu Bülent Kayabaş. Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti.

GÜNDEM 19.04.2017, 10:47 19.04.2017, 20:17

Parasızlıklar, imkansılıklar altında Yeşilçam'a emek veren ustalardan biriydi Bülent Kayabaş. 72 yaşında hayata veda etti.

Kimi zaman kötü bir mafya, kimi zaman gözü kara bir aşıktı. Türk sinemasının çaresiz aşığıydı. 

Kareteci Kız filmindeki ölüm sahnesi hiç bir zaman unutulmadı. 

Kayabaş'ın bir türlü ölemediği bu sahne "tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi" olarak tarihe geçti. Usta yıllar sonra katıldığı bir programda anlattı sahnenin hikayesini. Eskişehirliydi. Beşiktaş hayatının en önemli parçasıydı. Kemal Sunal'ın yakın yol arkadaşı, onlarca filminde ekran ortağıydı. 

Sol yanağındaki beni, hiç kesmediği bıyığı ile Türkiye'nin gönlünü kazandı usta oyuncu. Türkiye'nin en iyi seslendirme sanatçılarından biriydi. Hastalanana kadar ilerleyen yaşına rağmen sahnelerdeydi. 

Usta sanatçı 13 Aralık 2012'de FETÖ kumpası ile hapse atılan aydınların yanındaydı. On binlerle birlikte Silivri'de Ergenekon barikatlarını yılmıştı.

Ardında unutlmaz replikler, onlarca film, dizi, televizyon şovu, hazıfalara kazınan tiyatro oyunları bıraktı usta oyuncu. 

Bülent Kayabaş’ın cenazesi, cuma günü Teşvikiye Camisi’nde kılınacak namazın ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.


ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P