banner1198

banner1199

banner1197

Çarpıcı rapor! 3 bin Türk terörist!

GÜNDEM 13.06.2014, 12:55 13.06.2014, 13:52
Çarpıcı rapor! 3 bin Türk terörist!

Terör örgütü IŞİD bünyesinde 3 bine yakın Türk bulunuyor. Bu çarpıcı bilgi, Türk güvenlik birimlerinin IŞİD ile ilgili raporlarına yansıdı.

Güvenlik raporları, örgütün militan ihtiyacının büyük bir bölümünü Türkiye'den karşıladığını ortaya koydu. Türkiye'den örgüte katılanların sayısının 3 bin civarında olduğu belirtildi. Raporlar, örgüte katılan Türkler'in Suriye'ye hem yasal hem de yasa dışı yollardan geçtiğini ortaya koydu.

Raporlarda; IŞİD'e katılımların ağırlıklı olarak İstanbul, Bursa, Eskişehir, Bingöl, Adana, Gaziantep ve Bitlis illerinden olduğu belirtildi.

Örgütün, Türk teröristlere "Emirlik" adı altında yöneticilik vererek sorumlu duruma getirdiği de güvenlik raporlarına yansıyan bilgiler arasında.

Suriye'den Türkiye'ye yapılan akaryakıt kaçakçılığının, IŞİD'in para kaynakları arasında önemli bir yer tuttuğu, güvenlik birimlerinin raporlarına yansıdı. Suriye'nin Rakka kentinden çıkarılan petrolün Hatay üzerinden satılmasıyla elde edilen yasa dışı gelirin tamamına yakınının IŞİD'e gittiği ifade ediliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Timur 5 yıl önce
her nedense bu allahüekber deyip kafa kesenlerin arkasinda ya amerika yada yahudiler oluyor ..( onlarin diliyle kafirler) kafirlerin oyuncaklari cehennemin odunlari ./
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P