banner1199

banner1197

Cemaate operasyon başladı

Başbakanlık ofisine böcek konulması ile ilgili soruşturma kapsamında, birinci sınıf emniyet müdürlerinin de aralarında olduğu 11 kişi gözaltına alındı. 1 kişi yurt dışında olduğu için yakalanamadı. Casuslukla suçlanan şüphelilere ait adreslere de baskın yapıldı. Eski Başbakanlık Koruma Daire Başkanı ve Koruma Müdürü de gözaltında.

GÜNDEM 17.06.2014, 11:17 17.06.2014, 15:26
Cemaate operasyon başladı
Başbakanlık'taki böcek soruşturmasında ilk operasyonun düğmesine basıldı. Emniyet müdürlerinin de aralarında olduğu 12 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Erdoğan'ın ofisinde böcek bulunması üzerine başlatılan operasyonda 12 kişiden 11'i gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel ve Koruma Müdürü Zeki Bulut da bulunuyor.

Şüphelilerden Serhat Demir'in ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın da gözaltında olduğu belirtildi.

12 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapılıyor. Şüphelilerden 8'i Ankara'da gözaltına alınırken operasyon İstanbul, Diyarbakır, Erzurum, Karabük, Yozgat ve Gölbaşı'na uzandı. 12 şüpheli casuslukla suçlanıyor.

Soruşturmayı yürüten Savcı Duran Çetin'in talimatıyla gözlatına alınan şüpheliler Emniyet sorgularının ardından savcı Çetin'e ifade verecek.

1'inci sınıf emniyet müdürleri Zeki Bulut ve Mehmet Yüksel Başbakanlık Dairesi'nden sonra Nevşehir ve Denizli'ye emniyet müdürü olarak atanmıştı. İki isim de 17 Aralık sonrasında çıkarılan kararnameler ile görevden alınarak kızağa çekildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P