banner1199

banner1197

Cezaevinde olaylar çıktı!

Denizli'nin Bozkurt İlçesi'ndeki Açık Kadın Cezaevi'nde olaylar çıktı.

GÜNDEM 07.05.2017, 23:00 08.05.2017, 02:26
Cezaevinde olaylar çıktı!

Denizli'nin Bozkurt İlçesi'ndeki Açık Kadın Cezaevi'nde olaylar çıktı.

Çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

​Olay yerine Denizli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’ndan çok sayıda ekip gönderildi.

AA: ÇOCUK HÜKÜMLÜLERLE İNFAZ KORUMA MEMURLARI ARASINDA TARTIŞMA
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kalan çocuk hükümlülerle infaz koruma memurları arasında tartışma çıktığını, güvenlik güçlerinin olayı kontrol altına aldığını söyledi.
Altıparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Açık Ceza İnfaz Kurumunda 15-18 yaş arasındaki 12 kız çocuk hükümlünün bulunduğu bölümde çocuklarla infaz koruma memurları arasında tartışma çıktığını belirtti.
Çocukların sağlık durumunda bir sorun olmadığını, 7 hükümlünün yine de tedbir amaçlı sağlık kontrolünden geçirildiğini ifade eden Altıparmak, "Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kalan çocuk hükümlülerle infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı. Olay güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı. Cezaevinde durum normale döndü. Herhangi bir sorun yok." dedi.

Soruşturma başlatıldı
Hırsızlıktan hükümlü 5 kız çocuğunun infaz koruma memurlarıyla tartışması sonucu çıkan olaya ilişkin Çardak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Ceza İnfaz Kurumu psikoloğu da olaya ilişkin Bozkurt ilçesine gönderildi.


 Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama
 Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca, Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde çıkan tartışmaya ilişkin, "Nöbetçi infaz koruma memurları, kendilerine ve çevrelerine zarar veren hükümlülerin bu eylemlerinin sonlandırılması için müdahalede bulunmuşlardır. Bunun dışında bir eylem de belirlenmemiştir." değerlendirmesi yapıldı.
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde kurumdaki 5 çocuğun yetişkinlerin yaşam alanlarına geçme ve sigara kullanma gibi isteklerinin yerine getirilmemesinden dolayı aydınlatma için kullanılan ampülleri sökerek kendilerine ve çevrelerine zarar verici eylemlerde bulundukları belirtildi.
Dış koruması bulunmayan infaz kurumu ve eğitimevinde görevli personelin olaya müdahale ederek gereken tedbirleri aldığı aktarılan açıklamada, görevli personelin her türlü ihtimale karşı sağlık ve güvenlik birimlerine de durumu bildirdiklerine işaret edildi.
Sağlık görevlilerin yaralıları ayakta tedavi ettiği, kurumda görevli psikologların acilen göreve çağrıldığı vurgulanan açıklamada, "Nöbetçi infaz koruma memurları, kendilerine ve çevrelerine zarar veren hükümlülerin bu eylemlerinin sonlandırılması için müdahalede bulunmuşlardır. Bunun dışında bir eylem de belirlenmemiştir." ifadelerine yer verildi.
Olayın Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakinen takip edildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P