banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

CHP 92 yaşında Anıtkabir'i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet CHP’nin 92’inci kuruluş yıldönümü sebebiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

GÜNDEM 09.09.2015, 11:53 09.09.2015, 11:54
CHP 92 yaşında Anıtkabir'i ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililerden oluşan heyet partinin kuruluşunun 92’inci yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Heyet Aslanlı Yol’dan yürüyerek önce CHP’nin kurucu Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu, sonra Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Kılıçdaroğlu, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, kuruluşumuzun 92’inci yılında devrimlerinin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte sizi şükranla anıyoruz. Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaya koyduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devleti modelinin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta bölgemizde ve dünyada milyonlarca insana ilham vermektedir. Türkiye bütün sorunları aşabilecek güce ve imkana sahiptir. Toplumsal barışımıza yönelen tehditler kurmuş olan Cumhuriyetin sağlam temelleri karşısında yıkılacaktır. İlkelerine gönülden bağlı ve her zaman önce Türkiye diyen milyonlarca yurttaşımızın verdiği güçle ülkemiz koymuş olduğun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır. CHP birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti tam anlamıyla sağlamak için aydınlattığın yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam etmektedir. Ruhun şad olsun. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı.”

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet ardından CHP’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün mezarına çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu. İHA
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P