banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

CHP, Davutoğlu ve Babacan ile ittifak çalışmalarına başladı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Davutoğlu ve Babacan'la ittifak çalışmalarının başladığını ilan etti. Öztırak, yeni partilerle seçimde ittifak yapılması için çalışmaların başlatıldığı iddialarını doğruladı. Parti sözcüsü "ittifakın gerçekleşmesi için elimizden gelen her türlüğü fedakârlığı yapıyoruz” dedi.

GÜNDEM 13.01.2020, 22:07
CHP, Davutoğlu ve Babacan ile ittifak çalışmalarına başladı

Yeni partilerle ittifak çalışmalarının başladığı belirtildi. CHP iddiaları doğruladı.

Kongre süreci devam eden CHP’de yeni partilerle ittifak çalışmalarının başladığı kulislere yansıdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partililere, Ak Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan ekibinin partileriyle ittifak için talimat verdiği iddia edildi.

İddiaya göre, Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, “Yeni partilerle tartışmayın, olumsuz açıklamalar yapmayın” dediği belirtildi. Kulislere yansıyan bu iddialar 13 Ocak’ta toplanan CHP MYK sonrasında da gündeme geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gazetecilerin yeni partilerle ittifak iddialarına yanıt verdi. Öztrak, ittifak çalışmalarını yalanlamadı, "fedakarlık" vurgusu yaptı.

Öztrak, Ankara İl Başkanlığı seçimi için 13 Ocak’ta bazı milletvekilleri ile ilçe belediye başkanlarının bir balıkçı restoranında toplantı yapacağına ilişkin de konuştu.

Parti Sözcüsü, CHP ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP'lilerin Selahattin Demirtaş'ın Devran adlı kitabının tiyatro oyununda bir araya gelmesini de değerlendirdi. Yapılan eleştirilere, "sosyal bir olay" yanıtını verdi. 

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P