banner1199

banner1197

CHP'de ilk genel başkan adayı Muharrem İnce oldu

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, delegenin 10'da 1'inin imzasını alması durumunda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Parti içinde Saray'dan talimat alan var" iddialarına da sert yanıt veren İnce, "Bana Sarayın talimatıyla hareket ediyorsun diyen kişinin alnını karışlarım, dünyayı dar ederim" dedi.

GÜNDEM 09.05.2017, 18:29 09.05.2017, 18:31

CHP’de olağanüstü kurultay talep eden parti içi muhalefet ile Genel Merkez arasındaki tartışma sertleşiyor.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı, adaylık için delege imzası toplayacağını duyurdu.

Adaylığını Habertürk Tv'de katıldığı  programda ilan eden İnce, yayın öncesi sosyal medya hesabından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

İnce, Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği kurmaylarının dillendirdiği "Parti içinde Saray'dan talimat alan var" iddialarına da sert yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT YANIT: Saray düzenine muhalefet edersen dış mihrakların, basiretsiz CHP yönetimine muhalefet edersen Saray'ın adamısın! Alayınıza Hayır! Bana Saray'ın talimatıyla hareket ediyorsun diyen kişinin alnını karışlarım, dünyayı dar ederim, basiretsizliğinizi iftirayla kapatamazsınız."

Öte yandan, tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, ihraç edilmesi halinde yeni yol haritasını belirledi. Bu kapsamda Sağlar'ın, önce karara parti içinde itiraz edeceği, sonuç alamadığı takdirde ise yargıya gideceği belirtildi.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar (2)
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
Sıradan, emekli bir yurttaşım. Yapılan karşı çıkış mesnetsiz ise yani iftira ise ne devletimize ne de müfteriye bir yarar sağlar. Sonra kapı önüne atma yöntemi, yakışıksız. Sonunda parti, beğenmediği büyük partiyle hülle yapmak zorunda kalır ki mebusların belki umurunda olmayabilir ; ama CHP tabana yuhalar. *matematikçi, bilim uzmanı*
Hakan 3 yıl önce
16 nisan günü ve hemen sonrasında niye sesinin çıkmadığı belli oldu Muharrem ince nin.Pusuya yatıp Kılıçdaroğlu nun beceriksizliğini izledi.En az Baykal Kadar sinsi ve fırsatçı Bunların hiçbiri gerçek muhalefet olamaz.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P