banner1199

banner1197

CHP'de Kurultay tartışmaları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde yaşanan olağanüstü kurultay tartışmalarının geride kaldığını söyledi. Olağan ile olağanüstü kurultay arasından 5 ila 6 aylık bir zamanın bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu 2019 seçimlerine yönelik ortak aday vurgusu da yaptı, “Bu yüzde 49 sadece bizim değil” dedi.

GÜNDEM 10.05.2017, 18:13

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde yaşanan kurultay tartışmaları ve cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin konuştu.

Meclis'teki makamında bir grup gazeteciyi ağırlayan Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay tartışmalarının geride kaldığını söyledi. CHP lideri “Olağanüstü ile olağan arasında 5-6 ay fark var.” sözleriyle olağanüstü kurultay çağrılarına kapıyı kapattı.

Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay tartışmalarında "Saray'ın parmağı var" ifadeleriyile ilgili de konuştu. Elinde somut deliller olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ben kapalı bir toplantıda bana gelen duyumları milletvekili arkadaşlarımla paylaştım. Yüzde 49'luk kitleyi dağıtmak isteyecekler" dedi. 

2019 için aday belirleme sürecine ilişkin de değerlendirmeler de bulunan Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın “Cumhurbaşkanı parti başkanı olmalı” sözlerine yanıt verdi, ortak aday vurgusu yaptı.

"YÜZDE 49 BİZİM DEĞİL"
Bu yüzde 49 sadece bizim değil. Benim tek başıma, "Biz böyle yapacağız" demem, onların düşüncelerini almadan benim düşünce beyan etmem doğru, şık olmaz. Cuma günü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşeceğim. Sonra diğer siyasi partilerin genel başkanları ile de oturup konuşacağız.
 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P