banner1199

banner1197

CHP'de sular durulmuyor! İl başkan yardımcıları görevden alındı

CHP’de kurultay için toplanan imzaları yeterli bulmayan genel merkeze muhalifler tepkili. Ulusal Kanal’a konuşan eski CHP Milletvekili Tanju Özcan, parti içi muhalefetin yol haritasına değindi. "Pazartesi günü bir kurultay açıklaması bekliyoruz" diyen Özcan “Bundan sonrası için her türlü seçeneği değerlendiriyoruz ifadesini kullandı.

GÜNDEM 04.08.2018, 14:53 04.08.2018, 18:42

CHP’de imza tartışmaları sürüyor.

Parti içi muhalefet kurultayın toplanmasını beklerken parti yönetimi “Yeterli imza yok” dedi. Şimdi gözler Pazartesi günü CHP Genel Merkezi’nden gelecek açıklamada.

Parti içi muhalefet sonuç “Her ne olursa olsun yargıya gitmeyeceğiz” diyor. Peki değişimden yana olan partililer genel merkezin açıklamasının ardından nasıl bir yol izleyecek?

Kurultay için imza veren isimler arasında yer alan CHP Milletvekili Tanju Özcan Ulusal Kanal’a konuştu.

İmzalara ilişkin incelemeler devam ederken, CHP Samsun İl başkan yardımcılarının görevden alınması da dikkat çekti.

Açıklamayı CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak yaptı. 'Partimizin görev dağılımında değişikliğe gidiyoruz. Bu nedenle yönetimdeki bütün il başkan yardımcılarını görevden aldık'' dedi.

Görevden alınan il başkan yardımcılarından Nuri Cömert’ten de bir açıklama geldi. "24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce'den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım" İfadelerini kullandı.

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P