banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

CHP Kurultayı'nda kumanya zehirlenmesi

Ankara Spor Salonu'nda çok sayıda kişinin yedikleri kumanyalardan zehirlendiği belirtildi

GÜNDEM 04.02.2018, 21:42 05.02.2018, 00:58
CHP Kurultayı'nda kumanya zehirlenmesi

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'na katılan çok sayıda partilinin yedikleri kumanyadan zehirlendikleri belirtildi.

Ankara Spor Salonu'nda devam eden kurultayın ikinci gününde, bazı partililer kustu ve mide bulantısı yaşadı. Rahatsızlananlar sedyelerle dışarıdaki 112 Acil Servis ambulanslarına taşındı.

112 Acil Servis ekipleri söz konusu şikayetlerle 100'den fazla kişiye müdahale ettiklerini belirttiler. Durumu ciddi olanlar başta Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Zehirlenmelerin içinde et bulunan kumanyalardan kaynaklandığı tahmin edilirken, Kurultayın Divan Başkanlığınca yapılan anonsta rahatsızlananların salonun dışındaki ambulanslara gitmeleri istendi.

Bu arada, söz konusu kumanyaların 2 bin kişiye dağıtıldığı öğrenildi.

Zehirlenmeler nedeniyle hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşandı
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda yedikleri kumanyadan zehirlenen çok sayıda kişi hastaneye kaldırıldı. Zehirlenmeler nedeniyle hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşandı.

Ankara Spor Salonu'nda devam eden kurultayda, kusma ve mide bulantısı şikayetlerinde bulunanlara 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

Sedyelerle salondan çıkarılan partililer daha sonra ambulanslarla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gazi Mustafa Kemal, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye Yüksek İhtisas ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma hastanelerinin acil servislerine kaldırıldı.

Zehirlenme nedeniyle hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşandı. Zehirlenme belirtisiyle tedavi altına alınan vatandaşların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.


CHP'den ilk açıklama
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 36. Olağan Kurultay'da partililerin yedikleri kumanyadan zehirlenmelerine ilişkin, "Gıda zehirlenmesi olduğu konusundaki şüphe büyük. Durumları iyi görünüyor, tahlilde ne olduğu netleşecek. Üzücü bir olay, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz." dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Tezcan, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda yedikleri kumanyadan zehirlenerek, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan partilileri ziyaret etti.
Tezcan, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hastaneye 16 kişinin başvurduğunu, bu hastalardan ikisinin taburcu edildiğini, 14 hastanın da kontrol altında olduğu bilgisini paylaştı.
Bülent Tezcan, "Gıda zehirlenmesi olduğu konusundaki şüphe büyük. Sayın Genel Başkanımız ziyaret etti kendilerini. Durumları iyi görünüyor, birkaç gün sonra tahlilde ne olduğu netleşecek. Araştırmalar devam ediyormuş, geçmiş olsun demek için geldik. Üzücü bir olay, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz." diye konuştu.

 "Endişe edilecek bir şey yok"
Yedikleri kumanyadan zehirlenenlerin toplam sayısının sorulması üzerine Tezcan, şu bilgileri verdi:
"Toplamla ilgili bir şey yok ama burada 16 hastanın olduğu söyleniyor. Farklı rakamlar var. Ama belli ki oradaki bir bölüm yiyecekten kaynaklı, toplu dağıtılan yiyecekle ilgili değil. Çünkü iki günden bu yana binlerce kişinin katıldığı bir şey. Ama nereden oldu onu bilmiyoruz. Dışarıdan satın alınan bir şey mi? Yoksa orada dağıtılan, birinin dağıttığı bir şey mi? Onları bilemiyoruz. Dikkat etmek gerekiyor. Üzücü bir olay ama çok büyük endişe edilecek bir şey olmadığını görmek sevindirici bizim için."

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P