banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

CHP'nin aday listesi netleşti! Listede sürpriz karar çıktı

CHP’nin milletvekili aday listesi dün yapılan MYK ve Parti Meclisi toplantılarının ardından netleşti. Partinin ön seçimle seçilen milletvekilleri adaylarında değişiklik yaşanmadı. Sürpriz karar ise Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik'in listeye alınmaması oldu.

GÜNDEM 18.09.2015, 13:09 18.09.2015, 13:10
CHP'nin aday listesi netleşti! Listede sürpriz karar çıktı
Milletvekili adayı yapılmayan Murat Özçelik'in CHP Genel Başkan yardımcısılığı görevinden istifa etti. Bülent Tezcan, Özçelik'in kendi talebiyle aday yapılmadığını söyledi. Murat Özçelik ise "Aday oldum ama listelere konmadım. Kürt sorununun çözümüyle ilgili görüşlerim CHP içinde kabul görülmedi" dedi.

Listelerin kesinleşmesiyle birlikte CHP'de Murat Özçelik krizi başladı. Özçelik, listede yer alamayınca Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Listeleri YSK'ya sunan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Özçelik'in kendi isteğiyle aday yapılmadığını söyledi.

Murat Özçelik bu açıklamayı anında yalanladı. Özçelik, Aday oldum ama listelere konmadım. 

Özçelik'i adı Parti Meclisi'nde yumruklu kavgaya karışması ve "HDP'ye oy verdim" sözleriyle öne çıkmıştı. El Cezire Türk'e konuşan Murat Özçelik, "MYK ve Genel Başkan Yardımcılığından istifa ettim. Kürt sorununun çözümüyle ilgili görüşlerim CHP içinde de dışarıda da bazı çevrelerce kabul görmedi" dedi. 


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P